Ռուսաստանն ագրեսիվ պլաններ չունի եւ ոչ մեկին չի սպառնում. Պուտին
ԵՐԵՎԱՆ, 25 ՀՈՒՆԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Ռուսաստանի նախագահ Վլադիմիր Պուտինը հայտարարել Է, որ ՌԴ-ն ագրեսիվ պլաններ չունի, եւ համաշխարհային  ասպարեզում երկիրը ոչ մեկին չի սպառնում, իսկ բոլոր վիճելի հարցերը Մոսկվան ձգտում Է լուծել բացառապես քաղաքական միջոցներով, տեղեկացնում Է «Արմենպրես»-ը՝ հղում անելով ՏԱՍՍ-ին:
«Ռուսաստանն աշխարհի առջեւ բաց երկիր Է, որը հանդես Է գալիս բոլոր նրանց հետ համագործակցության եւ գործընկերության ամրապնդման օգտին, ովքեր դրան պատրաստ են,- ընդգծել Է պետության ղեկավարը՝ ելույթ ունենալով ի պատիվ բարձրագույն ռազմաուսումնական հաստատությունների շրջանավարտների կազմակերպված հանդիսավոր ընդունելության ժամանակ:- Մենք չունենք եւ չենք կարող ունենալ ագրեսիվ պլաններ: Մենք ոչ մեկին չենք սպառնում եւ ցանկացած վիճելի հարցեր ձգտում ենք լուծել բացառապես քաղաքական միջոցներով, հարգանքով ենք վերաբերվում միջազգային իրավունքին եւ մյուս երկրների շահերին»:
Ռուսաստանի իշխանությունները կշարունակեն զինված ուժերի զարգացումը, քանի որ ուժեղ բանակը երաշխավորում Է ՌԴ-ի ինքնիշխանությունն ու անվտանգությունը ներկայիս ռիսկերի պայմաններում, որոնք այդ թվում առկա են անմիջականորեն երկրի սահմանների մոտ, հայտարարել Է նախագահը:

Путин: у России нет агрессивных планов, на мировой арене страна никому не угрожает
Президент России Владимир Путин заявил, что у РФ нет агрессивных планов и на мировой арене страна никому не угрожает, а любые спорные вопросы Москва стремится решать исключительно политическими средствами, сообщает Арменпресс со ссылкой на Тасс.
"Россия - это открытая миру страна, которая выступает за укрепление сотрудничества и партнерства со всеми, кто к этому готов, - подчеркнул глава государства, выступая на торжественном приеме в честь выпускников высших военно- учебных заведений. - У нас нет и не может быть агрессивных планов. Мы никому не угрожаем и любые спорные вопросы стремимся решить исключительно политическими средствами, с уважением относимся к международному праву и интересам других стран".
Российские власти будут продолжать развитие Вооруженных Сил, так как сильная армия гарантирует суверенитет и безопасность РФ в условиях нынешних рисков, в том числе имеющихся непосредственно у границ страны, заявил президент.