Բակո Սահակյանը կարևորում է ԵԿՄ-ի կողմից դեպի Արցախ կազմակերպվող ուխտագնացությունները
ԵՐԵՎԱՆ, 28 ՕԳՈՍՏՈՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Նախագահ Բակո Սահակյանն օգոստոսի 27-ին Հադրութի շրջանի Արա լեռ կոչվող տեղամասում մասնակցել է Երկրապահ կամավորականների միության կողմից ավանդական ուխտագնացության շրջանակներում կազմակերպված տոնական միջոցառմանը: Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին Արցախի Հանրապետության նախագահի աշխատակազմի տեղեկատվության գլխավոր վարչությունից, Նախագահ Սահակյանն արժևորել է Երկրապահ կամավորականների միության կողմից կազմակերպվող ամենամյա ուխտագնացությունները՝ ընդգծելով դրանց կարեւորությունը մատաղ սերնդի հայեցի դաստիարակության, բանակ-հասարակություն կապերի եւ ազգային միասնության ամրապնդման տեսանկյուններից:
Միջոցառմանը մասնակցել են ԼՂՀ պաշտպանության նախարար Լեւոն Մնացականյանը, Երկրապահ կամավորականների միության նախագահ Մանվել Գրիգորյանը, պաշտոնատար այլ անձինք:

Union pilgrimages to Artsakh
YEREVAN, AUGUST 28, ARMENPRESS. On August 27 President of the Nagorno-Karabakh Republic Bako Sahakyan visited the Hadrout region and in the vicinities of Araler locality partook in a solemn ceremony organized within the frameworks of the "Yerkrapah" Volunteers Union traditional pilgrimage. “Armenpress” was informed from Central Information Department of the Office of the NKR President, President Bako Sahakyan highly appreciated the union's annual pilgrimages, underlining their significance from the viewpoint of patriotic upbringing of the younger generation, reinforcing army-society ties and national unity.
NKR Defense Minister Levon Mnatsakanyan, chairman of the "Yerkrapah" Volunteers Union Manvel Grigoryan and other officials attended the event.