Պաշտպանության բանակը կորուստներ և վիրավորներ չունի. ԼՂՀ ՊՆ-ն հերքել է ադրբեջանական ապատեղեկատվությունը
Պաշտպանության բանակը կորուստներ և վիրավորներ չունի. ԼՂՀ ՊՆ-ն հերքել է ադրբեջանական
ապատեղեկատվությունը
ԵՐԵՎԱՆ, 2 ՀՈԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ԼՂՀ պաշտպանության նախարարությունը հերքել է ադրբեջանական պաշտպանական գերատեսչության հերթական ապատեղեկատվությունն այն մասին , թե իբր հայկական կողմը հոկտեմբերի 1-ին և 2-ին շփման գծում ունեցել է զոհեր և վիրավորներ: «Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ` ԼՂՀ պաշտպանության նախարարության մամուլի ծառայության տարածած հաղորդագրության մեջ, մասնավորապես, ասված է.
«Ադրբեջանի պաշտպանության նախարարության այսօր տարածած հաղորդագրությունն առ այն, թե իբր իրենց զինուժի կողմից հոկտեմբերի 1-ին և 2-ին ձեռնարկված կանխարգելիչ գործողությունների շնորհիվ կանխվել է հայկական ստորաբաժանումների տեղաշարժը, ինչի արդյունքում հայկական կողմն ունեցել 2 զոհ և վիրավորներ, հերթական ապատեղեկատվություն է:
ՊԲ առաջապահ զորամասերը վստահորեն իրականացնում են իրենց առջև դրված մարտական խնդիրը և շարունակում առաջնագծում իրենց կամքը թելադրել հակառակորդին:

Defense Army does not have any casualties or injured: Karabakh Defense Ministry denies Azerbaijani misinformation
Defense Army does not have any casualties or injured: Karabakh Defense Ministry denies
Azerbaijani misinformation
YEREVAN, OCTOBER 2, ARMENPRESS. The Republic of Nagorno Karabakh Ministry of Defense denied yet another misinformation spread by the Ministry of Defense of Azerbaijan about the Armenian side’s casualties and injured in the line of contact on October 1-2. “Armenpress” reports that it is said in the statement spread by the Republic of Nagorno Karabakh Ministry of Defense:
“The statement, spread by the Ministry of Defense of Azerbaijan about preventive measures taken by their armed forces on October 1 and 2 due to which the progress of the Armenian troops was stopped resulting in the injury and death of two, is another misinformation.
The frontline units of the Defense Army confidently perform their military duties and continue imposing their will on the enemy in the front line.