Էլթոն Ջոնը 34 մլն դոլարով նոր առանձնատուն Է ձեռք բերել Կալիֆոռնիայում
ԵՐԵՎԱՆ, 26 ՀՈԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Սըր Էլթոն Ջոնը 34 մլն դոլարով նոր առանձնատուն Է ձեռք բերել Բեւեռլի-Հիլզում   (Կալիֆոռնիայի նահանգ): Այդ մասին, ինչպես տեղեկացնում Է «Արմենպրես»-ը, հոկտեմբերի 25-ին հաղորդել Է KTLA հեռուստաալիքը:
«Մեջերկրածովյան ոճով կառուցված առանձնատունն ունի տասը ննջարան, տասը լոգարան եւ 11 ավտոմեքենայի համար նախատեսված ավտոտնակ,-ճշտում Է հեռուստաալիքը:-Տունն ունի նաեւ ինը բուխարի»:
Կալիֆոռնիայի ռիելթորների խոսքով՝ Էլթոն Ջոնին հաջողվել Է գինը գցել եւ 19 մլն դոլար պակաս վճարել, քան սկզբում պահանջում Էր վաճառողը:
Նշանավոր երգիչը եւ կոմպոզիտորն արդեն տունի ունի Բեւեռլի-Հիլզում, որը նա ձեռք Է բերել 2012 թվականին: Բացի այդ, Էլթոն Ջոնը բնակելի անշարժ գույք ունի Ատլանտայի նահանգում, շքեղ ամառանոց՝ Ֆրանսիայի հարավի Նիցա քաղաքում, կալվածք՝ Անգլիայի Վինձոր քաղաքի մերձակայքում եւ բնակարան՝ Լոնդոնի Հոլանդ-պարկ պերճաշուք շրջանում: Էլթոն Ջոնի անձնական կարողությունը գնահատվում Է 413 մլն դոլար, հաղորդել Է ՏԱՍՍ գործակալությունը:

Сэр Элтон Джон приобрел с большой скидкой новый особняк в Калифорнии
Сэр Элтон Джон приобрел за $34 млн новый особняк в Беверли-Хиллз (штат Калифорния). Об этом сообщил в воскресенье телеканал KTLA, сообщает Арменпресс со ссылкой на Тасс.
"Выполненный в средиземноморском стиле особняк имеет десять спален, десять ванных комнат и гараж на 11 автомобилей, - уточняет он. - В доме имеются также девять каминов".
По словам калифорнийских риэлторов, Элтону Джону удалось сбить цену и заплатить на $19 млн меньше, нежели это первоначально требовал продавец.
Знаменитый певец и композитор уже имеет в Беверли-Хиллз дом, который он приобрел в 2012 году. Кроме того, Элтон Джон владеет жилой недвижимостью в штате Атланта, виллой в Ницце на юге Франции, поместьем в окрестностях английского города Виндзор и квартирой в фешенебельном лондонском районе Холланд-парк.