ԱԱԾ-ն զինված խմբի գործողությունների նախահարձակ և սադրիչ բնույթի վերաբերյալ ձայնագրություն է հրապարակել
ԱԱԾ-ն զինված խմբի գործողությունների նախահարձակ և սադրիչ բնույթի վերաբերյալ
ձայնագրություն է հրապարակել
ԵՐԵՎԱՆ, 26 ՀՈՒԼԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ՀՀ ոստիկանության պարեկապահակային գնդի տարածքը զավթած զինված խմբի անդամները, ի հեճուկս նոր հանցանքներ չկատարելու բազմաթիվ հորդորների, շարունակում են իրավապահ մարմինների ծառայողների կյանքի և առողջության դեմ ուղղված ոտնձգությունները, ինչպես նաև գույքի ոչնչացումը: «Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ` այս մասին հայտարարություն է ՀՀ ազգային անվտանգության ծառայությունը:
«Հուլիսի 26-ի գիշերը այդպիսի գործողությունների շղթան հանգեցրել է փոխհրաձգության, որի արդյունքում եղել են տուժողներ: Ազգային անվտանգության ծառայությունը հայտարարում է, որ զինված խմբի անդամների՝ հետզհետե ավելի վտանգավոր դարձող հանցավոր վարքագիծն անցնում է բոլոր սահմանները, որոնցում հնարավոր է դրսևորել ողջամիտ զսպվածություն: Ուստի, նոր հանցանքների կատարումը կանխելու և խափանելու նպատակով Ազգային անվտանգության ծառայությունն այսուհետ ստիպված է լինելու ձեռնարկել կոնկրետ իրադրությամբ թելադրված ավելի կոշտ միջոցներ:
Լավատեղյակ լինելով հանցավոր խմբի անդամների մտադրություններին և նախապատրաստած հանցավոր արարքներին, զգուշացնում ենք, որ մարդկանց կյանքին և առողջությանը սպառնացող բոլոր վտանգներն անհապաղ չեզոքացվելու են պատասխան իրավաչափ գործողություններով:
Զինված խմբի անդամների գործողությունների նախահարձակ և սադրիչ բնույթը հիմնավորվում է նաև օրենքով սահմանված կարգով ստացված հետևյալ ձայնագրությամբ»,-ասված է հայտարարության մեջ:

National Security Service releases recording on aggressive and provocative nature of gunmen’s actions
National Security Service releases recording on aggressive and provocative nature of gunmen’s
YEREVAN, JULY 26, ARMENPRESS. The gunmen who have seized a police precinct in Yerevan – despite numerous urges to refrain from new crimes – continue harassing actions and encroachments endangering the lives and safety of law enforcement officers, as well as destruction of property.
The National Security Service issued a statement:
“During the night of July 26 the chain of such actions led to a firefight, which resulted in wounded people. The National Security Service announces that the criminal behavior of the gunmen, which becomes gradually more and more dangerous, crosses all lines where it is possible to display reasonable restraint. Therefore, in order to prevent and thwart new crimes the National Security Service will form now on be forced to take tougher measures as dictated by the specific situation.
Being well aware of the gunmen’s intentions and prepared criminal actions, we warn that all threats to the lives and safety of citizens will immediately be neutralized by legitimate counter actions.
The aggressive and provocative nature of the gunmen’s actions is evidenced by the following legally acquired recording”.