Վահրամ Բաղդասարյանն առաջարկում է Գագիկ Ծառուկյանի ինքնուրույն կերպարի վրա ստվեր չգցել
ԵՐԵՎԱՆ, 7 ԴԵԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Ազգային ժողովի ՀՀԿ խմբակցության ղեկավար Վահրամ Բաղդասարյանը աբսուրդ է համարում խոսակցությունները, թե ԲՀԿ հիմնադիր Գագիկ Ծառուկյանին քաղաքականություն է վերադարձնում ՀՀԿ-ն: «Մենք նման հարցերով, նման խնդիրներով չենք զբաղվում: Եվ ես խնդրում եմ, որ Գագիկ Ծառուկյանի ինքնուրույն կերպարի վրա ստվեր չգցեք»,- «Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ՝ նշեց Վահրամ Բաղդասարյանը:
Հարցին՝ ՀՀԿ-ն կհամագործակցի՞ ԲՀԿ-ի հետ, Վահրամ Բաղդասարյանն ընդգծեց, որ ՀՀԿ-ն պատրաստ է համագործակցել ցանկացած քաղաքական ուժի հետ, որը նման ցանկություն կհայտնի: Նրա խոսքով՝ բանակցություններից որևէ մեկը վնաս չի կրում:
ԱԺ ՀՀԿ խմբակցության ղեկավարը նաև հավելեց, որ քաղաքականության մեջ մշտական բարեկամներ և թշնամիներ չեն լինում: Նրա խոսքով՝ եթե որևէ ուժի հետ խնդիրներ են լինում, պետք չէ համագործակցության բոլոր եզրերը փակել:
Վահրամ Բաղդասարյանն այն կարծիքին է, որ ՀՀԿ-ն որպես իշխող ուժ պարտավոր է լսել բոլոր քաղաքական ուժերին, հաշվի նստել նրանց հետ:

Ваграм Багдасарян предлагает не бросать тень на самостоятельный образ Гагика Царукяна
Руководитель  фракции РПА НС Армении Ваграм Багдасарян прокомментировал разговоры о возвращении в политику основателя ППА Гагика Царукяна. Он назвал абсурдом утверждения, будто основателя ППА Гагика Царукяна в политику возвращает РПА. Как передает «Арменпресс», об этом на встрече с журналистами в НС Армении сказал руководитель фракции РПА НС Армении Ваграм Багдасарян.
Он сказал: «Мы такими вопросами не занимаемся, и я попрошу не бросать тень на самостоятельный образ Гагика Царукяна».
На вопрос, будет ли РПА сотрудничать с ППА, руководитель  фракции РПА НС Армении Ваграм Багдасарян сказал, что РПА готов проводить политические консультации с любыми политическими силами: он подчеркнул, что, если будут политические силы, которые захотят этого, то РПА готов проводить политические консультации с любыми политическими силами.
С его слов, переговоры еще никому не вредили. Он добавил, что в политике нет постоянных врагов и друзей.
Руководитель  фракции РПА НС Армении Ваграм Багдасарян сказал, что РПА, как партия власти, обязана выслушать все политические силы и считаться с ними.