Հրշեջները մարել են ՀՀ խոտածածկ տարածքներում բռնկված հրդեհները
ԵՐԵՎԱՆ, 26 ՓԵՏՐՎԱՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ՀՀ արտակարգ իրավիճակների նախարարության Ճգնաժամային կառավարման ազգային կենտրոնում փետրվարի 25-26-ը ահազանգեր են ստացվել հանրապետության տարբեր խոտածածկ տարածքներում բռնկված հրդեհների վերաբերյալ:
Մասնավորապես` Մեղրի-Ագարակ ավտոճանապարհի 3րդ կմ-ի մոտակայքում այրվել է մոտ 2 հա խոտածածկույթ, Մ-4 ավտոճանապարհի Դիլիջան-Իջևան հատվածի 2-րդ կմ-ին՝ մոտ 3000 քմ, Տավուշի մարզի Կողբ գյուղի սկզբնամասում՝ մոտ 500 քմ, Խաշթառակ գյուղի հարակից դաշտում՝ մոտ 2.5 հա, Սյունիքի մարզի Սիսիան քաղաքի Ֆիզկուլտուրնիկների փողոցի մոտակայքում՝ 200 քմ խոտածածկույթ:
Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ՀՀ արտակարգ իրավիճակների նախարարության տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի վարչությունից, բոլոր հրդեհները հրշեջ-փրկարարները մեկուսացրել են և մարել:

Пожарные потушили пожары на лугах
25-26 февраля в ЦКУ МЧС РА поступал сигналы о пожарах, вспыхнувших на покрытых травой  участках в различных районах республики.
В  частности, близ 3-го км автодороги Мегри-Агарак сгорело 2 га лугов,  на 2-м км дороги Дилижан-Иджеван магистрали М-4 – около 3000 кв/м, у  села  Кохб /Тавушская область/ - около 500 кв/м, у села Хаштарак – около 2.5 га, у ул. Физкультурников в г. Сисиан – 200 кв/м.
Как сообщили Арменпресс в Управлении по связям с общественностью и СМИ  МЧС РА, все очаги были локализованы спасателями-пожарными и потушены.