ՌԴ-ում ՀՀ դեսպանը կարևորեց ԶԼՄ-ների հետ ակտիվ համագործակցությունը
ԵՐԵՎԱՆ, 22 ՄԱՐՏԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Ռուսաստանում Հայաստանի դեսպանությունը ակտիվ համագործակցելու է զանգվածային լրատվամիջոցների հետ: «Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ` մարտի 22-ին լրագրողների հետ հանդիպման ժամանակ ասաց ՌԴ-ում Հայաստանի արտակարգ և լիազոր դեսպան Վարդան Տողանյանը:
«Այս տարի կա համատեղ կազմակերպված շատ հետաքրքիր միջոցառումների ցանկ: Մենք կլինենք բավականին ակտիվ, բաց և թափանցիկ լրատվամիջոցների հետ: Համացանցում դեսպանատունն ունի իր ֆեյսբուքյան և թվիթերյան էջերը, և համացանցի առումով նույնպես ակտիվ աշխատանք է տարվելու»,- նշեց Տողանյանը: Դեսպանը տեղեկացրեց, որ 2017 թվականի նոյեմբերին մարշալ Հովհաննես Բաղրամյանի 120-ամյակի կապակցությամբ «Իզվեստիա» թերթի հետ համատեղ Երևանում կազմակերպվելու է զորահրամանատարի կյանքին ու գործին նվիրված լուսանկարների ցուցահանդես:
Տողանյանի խոսքով` դեսպանատունը ակտիվ համագործակցելու է նաև դիվանագիտական բուհերում սովորող ուսանողների հետ:
«Մեր ցանկությունն է ավելի ընդլայնել Հայաստանի մասին պատկերացումները՝ ներկայացնելով մեր երկրի ավանդույթները, մշակույթը և այլն: Դա արվելու է ոչ միայն Մոսկվայում, Դոնի Ռոստովում, Սանկտ Պետերբուրգում, այլև Հեռավոր Արևելքում»,- ընդգծեց դեսպանը:
Մարտի 10-ին ՀՀ նախագահ Սերժ Սարգսյանի հրամանագրով  ՌԴ-ում ՀՀ արտակարգ և լիազոր դեսպան է նշանակվել Վարդան Տողանյանը:

Посол Армении в РФ отметил важность активного сотрудничества со СМИ
Посол Армении в Российской Федерации будет активно сотрудничать со средствами массовой информации. По сообщению «Арменпресс», об этом 22 марта во время встречи с журналистами заявил чрезвычайный и полномочный посол Армении в РФ Вардан Тоганян.
“В этом году составлен список довольно итересных совместных мероприятий. В работе со СМИ мы будем действовать достаточно активно, открыто и прозрачно. У посольства есть свои странички в соцсетях Facebook и Twitter. Довольно активная работа будет проводиться и в интернете”, - отметил Тоганян.
Посол сообщил, что в ноябре 2017 года - по случаю 120-летия со дня рождения маршала Ованнеса Баграмяна совместно с газетой “Инвестиция” в Ереване будет организована фотовыставка, посвященная жизни и деятельности военноначальников.
По словам Тоганяна, посольство будет активно сотрудничать и со студентами, обучающимися в дипломатических вузах.
“Мы хотим еще более расширить представления об Армении, представляя традиции нашей страны, ее культуру и пр. Эти мероприятия будут организованы не только в Москве, Ростове-на-Дону, Санкт-Петербурге, но и на Дальнем Востоке”, - подчеркнул посол.
10 марта указом президента РА Сержа Саргсяна  Вардан Тоганян был назначен на должность чрезвычайного и полномочного посла Армении в РФ. 16 марта Вардан Тоганян вручил свои верительные грамоты президенту РФ Владимиру Путину.