Ռիհաննան արժանացել Է Parsons-ի «տարվա հումանիստ» մրցանակին
ԵՐԵՎԱՆ, 30 ՄԱՐՏԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Ամերիկացի երգչուհի եւ Puma-ի կրեատիվ տնօրեն Ռիհաննան ստացել Է Parsons դիզայնի դպրոցի պարգեւը: Այդ մասին, ինչպես տեղեկացնում Է «Արմենպրես»-ը, մարտի 30-ին հայտնել Է Harper’s Bazaar-ը:
«Տարվա հումանիստ» կատեգորիայում հատուկ մրցանակը նրան շնորհել են նորաձեւության ինդուստրիայի զարգացման մեջ ունեցած նշանակալի ավանդի համար:
Պարգեւատրման հանդիսավոր արարողությունը տեղի կունենա մայիսի վերջին Նյու Յորքում: «Իր երաժշտությամբ եւ բացառիկ ոճով Ռիհանան ոգեշնչում Է միլիոնավար մարդկանց: Նա միշտ աջակցում Է մեր շրջանավարտներին եւ կրում Է նրանց հագուստները»,-ասել Է Parsons-ի ներկայացուցիչը:
Ռիհաննան 2014 թվականից զբաղեցնում Է Puma-ի կրեատիվ տնօրենի պաշտոնը: Այդ ժամանակից ի վեր նա բրենդի հետ միասին թողարկել Է կոշիկի մի քանի մոդելներ: Նաեւ երգչուհին համագործակցում Է նորաձեւության այլ բրենդների, օրինակ, Manolo Blahnik-ի հետ, որի համար նա ստեղծել Է Savage անվանումը կրող կոշիկի հավաքածուն:

Рианну назвали модным «гуманистом года»
Американская певица и креативный директор Puma Рианна получила награду школы дизайна Parsons. Об этом в четверг, 30 марта, сообщает Harper’s Bazaar.
Специальный приз в категории «Гуманист года» ей присудили за значительный вклад в развитие модной индустрии. Торжественная церемония награждения пройдет в конце мая в Нью-Йорке. «Своей музыкой и уникальным стилем Рианна вдохновляет миллионы людей. Она всегда поддерживает наших выпускников и носит их наряды», — сказал представитель Parsons,сообщает Арменпресс со ссылкой на Lenta.ru.
Рианна с 2014 года занимает должность креативного директора Puma. За это время вместе с брендом она выпустила несколько моделей обуви. Также певица сотрудничает с другими модными брендами. Например, с Manolo Blahnik для которого она создала коллекцию обуви под названием Savage.