Շվարցենեգերը հավաստել Է մասնակցությունը «Տերմինատորի» վեցերորդ մասին նկարահանումներին
ԵՐԵՎԱՆ, 22 ՄԱՅԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հոլիվուդյան դերասան Առնոլդ Շվարցենեգերը հայտնել Է, որ կվերադառնա Տերմինատորի դերին համանուն ֆիլմի վեցերորդ մասում: Ինչպես տեղեկացնում Է «Արմենպրես»-ը, մայիսի 21-ին այս մասին նա հայտարարել Է Կաննի կինոփառատոնում:
The Mirror-ի փոխանցմամբ՝ ԱՄՆ-ի Կալիֆոռնիայի նախկին նահանգապետը պարզաբանել Է, որ վերջերս հանդիպել Է ռեժիսոր Ջեյմս Քեմերոնի հետ, որպեսզի քննարկի կուլտային բլոկբաստերի շարունակությունը: «Ֆիլմը վերադառնում Է: Այն շարժվում Է առաջ: Քեմերոնը մի շարք լավ գաղափարներ ունի, թե ինչպես շարունակել կինոպատումը: Եվ ես կլինեմ այնտեղ»,- հայտարարել Է 69-ամյա դերասանը:
Սերիայի հինգերորդ մասը՝ Ալան Թեյլորի «Տերմինատոր. Գենեզիսը», Էկրաններ Է բարձրացել 2015 թվականի ամռանը եւ 440 միլիոն դոլար հավաքել ամբողջ աշխարհում: Ֆիլմը, որտեղ Առնոլդ Շվարցենեգերը վերադարձել Է T-800 մարդասպան-ռոբոտի դերին, միանշանակ չի ընդունվել մամուլի եւ հանդիսականների կողմից:
«Տերմինատոր» կինոպատումը պատմում Է արհեստական ինտելեկտի կողմից կառավարվող «Սքայնեթ» գերհամակարգիչների ցանցի եւ դրա կողմից ստրկացված մարկության մնացորդների պատերազմի մասին: Սերիայի ժապավենները կինովարձույթում հավաքել են ավելի քան 1,4 միլիարդ դոլար: Առաջին մասը Ջեյմս Քեմերոնը նկարահանել Է 1984 թվականին:

Шварценеггер подтвердил участие в съемках шестой части «Терминатора»
Голливудский актер Арнольд Шварценеггер сообщил, что вернется к роли Терминатора в шестой части одноименного фильма. Как передает Арменпресс, об этом в воскресенье, 21 мая, он заявил на Каннском кинофестивале, передает The Mirror.
Бывший губернатор американского штата Калифорния пояснил, что недавно встречался с режиссером Джеймсом Кэмероном, чтобы обсудить продолжение культового блокбастера. «Фильм возвращается. Он движется вперед. У Кэмерона есть ряд хороших идей, как продолжить франшизу. И я там буду», — заявил 69-летний актер.
Пятая часть серии, картина «Терминатор: Генезис» Алана Тэйлора вышла на экраны летом 2015-го и собрала по всему миру 440 миллионов долларов. Фильм, в котором Арнольд Шварценеггер вернулся к роли робота-убийцы Т-800, был неоднозначно принят прессой и зрителями.
Франшиза «Терминатор» повествует о войне сети управляемых искусственным интеллектом суперкомпьютеров «Скайнет» и остатков порабощенного ею человечества. Ленты серии собрали в прокате более 1,4 миллиарда долларов. Первую часть Джеймс Кэмерон снял в 1984 году.