Երեք օրում գրանցված 21 ՃՏՊ-ների հետևանքով 38 մարդ վիրավորվել է
ԵՐԵՎԱՆ, 22  ՄԱՅԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Ըստ ոստիկանության օպերատիվ հաղորդագրությունների ամփոփագրերի` մայիսի 19-ից 22-ը հանրապետությունում արձանագրված մարմնական վնասվածք հասցնելու 29 դեպքից բացահայտվել է 26-ը:
Արձանագրվել է թմրամիջոցի հայտնաբերման 5 դեպք:
Բացահայտվել է գողության 23, խարդախության 8, կաշառակերության 3, շորթման, հարկերից խուսափելու, մաքսանենգության, դրամանենգության և ապօրինի ծառահատման 1-ական դեպք:
Նախկինում կատարված հանցագործություններից բացահայտվել է մարմնական վնասվածք հասցնելու, գողության և յուրացման 1-ական դեպք։
Անցած 3 օրվա ընթացքում հանրապետությունում արձանագրվել է ճանապարհատրանսպորտային 21 պատահար, ինչի հետևանքով 38 մարդ ստացել է տարբեր աստիճանի մարմնական վնասվածքներ:

За минувшие 3 суток в Республике Армения былo зарегистрированo 21 ДТП
По данным оперативной сводки Полиции Республики Армения, из 29 случаев причинения телесных повреждений, зарегистрированных на территории республики в период между 19 и 22 мая, раскрыто 26.
Как сообщили Арменпресс в пресс-службе Полиции Республики Армения, за данный период зарегистрировано 5 случаев обнаружения наркотиков, раскрыто 23 случая кражи, 8 случаев мошенничества, 3 случая взяточничества, по 1 случаю вымогательства, уклонения от уплаты налогов, контрабанды, фальшивомонетничества и незаконной вырубки деревьев.
Из ранее совершенных преступлениой раскрыто по 1 случаю причинения телесных повреждений, кражи и присвоения.
За минувшие 3 суток в республике был зарегистрирован 21 ДТП: 38 человек получили телесные повреждения разных степеней тяжести.