«Սիմենս» ընկերության ավագ փոխնախագահը կմասնակցի «WCIT 2019» ՏՏ համաշխարհային համաժողովին
ԵՐԵՎԱՆ, 31 ՀՈՒԼԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Գերմանական «Սիմենս» ընկերության կայուն զարգացման և քաղաքների գծով ավագ փոխնախագահ Ջենի Բոֆինգեր-Շուսթերը կմասնակցի Երևանում կայանալիք «WCIT 2019» ՏՏ համաշխարհային համաժողովին: «Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ` այս մասին նշված է միջոցառման «Ֆեյսբուք»-ի պաշտոնական էջում:
«Սիմենս»-ում և ընկերությունից դուրս կառավարման հարցերի խորհրդատվության ավելի քան 12-ամյա փորձ ունենալով՝ Ջենի Բոֆինգեր-Շուսթերը մշակել է ռազմավարություններ, որոնք ամբողջ աշխարհում խթան են հանդիսացել տարբեր ոլորտներում՝ սկսած տեղեկատվական տեխնոլոգիաներից մինչև առողջապահություն։ Ջենիի պրոֆեսիոնալ ուղղվածությունն ընդգրկում է ռեսուրսների և էներգիայի օգտագործման արդյունավետությունը, ինչպես նաև կայուն զարգացման կառավարումը»,- նշված է հաղորդագրությունում:
«WCIT 2019» ՏՏ համաշխարհային համաժողովը տեղի կունենա Երևանում, հոկտեմբերի 6-9-ը։ Համաժողովը հյուրընկալվում է Հայաստանում՝ ՀՀ կառավարության բարձր հովանու ներքո և աջակցությամբ։ ՏՏ համաշխարհային համաժողովը հիմնադրել է Տեղեկատվական տեխնոլոգիաների և ծառայությունների համաշխարհային դաշինքը՝ WITSA-ն։ Համաժողովը կազմակերպում է Առաջատար տեխնոլոգիաների ձեռնարկությունների միությունը։

Старший вице-президент компании “Сименс” примет участие во Всемирном ИТ-форуме WCIT 2019
Старший вице-президентпо устойчивому развитию и городам немецкой компании “Сименс” Джени Бофингер-Шустер в Ереване примет участие во Всемирной ИТ-конференции “WCIT 2019”.
Как передает Арменпресс, об этом говорится на официальной странице мероприятия в Facebook.
С более чем 12-летним опытом консультирования по вопросам управления в “Сименс” и за ее пределами, Дженни Бофингер-Шустер разработала стратегии, которые стали стимулом в различных сферах во всем мире, начиная от информационных технологий до здравоохранения. Профессиональная направленность Дженни включает в себя эффективность использования ресурсов и энергии, а также управление устойчивым развитием”, - говорится в сообщении.
“WCIT 2019-Всемирный форум ИТ”состоится в Ереване с 6 по 9 октября. Форум проводится в Армении под высоким патронатом и при содействии Правительства РА. Всемирный форум ИТ был основан Всемирным альянсом информационных технологий и услуг. Форум организует Союз предприятий передовых технологий.