Վրաստանում կորոնավիրուսով վարակվածների թիվը հասել է 1137-ի
ԵՐԵՎԱՆ, 27 ՀՈՒԼԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Վրաստանում կորոնավիրուսի հայտնաբերված դեպքերի թիվը մեկ օրում ավելացել Է 6-ով եւ հասել 1137-ի: Այդ մասին, ինչպես տեղեկացնում Է «Արմենպրես»-ը, հաղորդվում Է հիվանդության մոնիթորինգի գծով կառավարության հատուկ կայքում:
«Ախտահարման հայտնաբերված դեպքերի թիվը 1137 Է, ապաքինվել Է 922 մարդ, մահվան դեպքերի թիվը 16 Է»,-ասվում Է հաղորդագրության մեջ:
Կարանտինային ռեժիմի ներքո գտնվում Է 6439 մարդ, ստացիոնարներում բժիկների հսկողության տակ Է գտնվում 326 պացիենտ: Արտասահմանյան երկրներից բուժում ստանալու համար ժամանած Վրաստանի քաղաքացիների թիվը 41 Է, նրանց թվում կա 38 զինծառայող, հեղորդել Է ՌԻԱ Նովոստին:

В Грузии число заразившихся коронавирусом достигло 1137
Число выявленных случаев коронавируса в Грузии за сутки возросло на шесть и достигло 1137. Как передает Арменпресс, об этом сообщается на специальном правительственном сайте по мониторингу заболевания.
"Число выявленных случаев инфицирования - 1137, выздоровели 922 человека, смертельных случаев - 16", - говорится в сообщении.
В режиме карантина находятся 6439 человек, в стационарах под наблюдением врачей - 326 пациентов. Граждан Грузии, прибывших из зарубежных стран для лечения - 41, среди них 38 военнослужащих.