Մեկ տարով երկարաձգվել է Էդուարդ Հարությունյանի պաշտոնավարման ժամկետը
ԵՐԵՎԱՆ, 23 ՀՈՒԼԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ՀՀ վարչապետի պաշտոնակատար Նիկոլ Փաշինյանը Էդուարդ Գարեգինի Հարությունյանի պաշտոնավարման ժամկետը վարչապետի աշխատակազմի արարողակարգի բաժնի պետի պաշտոնում երկարաձգելու մասին որոշում է ստորագրել:
Այս մասին «Արմենպրես»-ը տեղեկացավ e-gov.am կայքէջից:
«Հիմք ընդունելով Հայաստանի Հանրապետության կառավարության 2018 թվականի օգոստոսի 30-ի N 967-Ն որոշման հավելվածի 7-րդ կետը`
1. Արտաքին գործերի նախարարությունից գործուղված Էդուարդ Գարեգինի Հարությունյանի պաշտոնավարման ժամկետը վարչապետի աշխատակազմի արարողակարգի բաժնի պետի (06-16-Ղ3-1) պաշտոնում երկարաձգել 1 տարի ժամկետով՝ մինչև 2022 թվականի օգոստոսի 28-ը»,- նշված է որոշման մեջ:

Срок пребывания на должности Эдуарда Арутюняна продлен на год
И. о. премьер-министра Армении Никол Пашинян подписал решение о продлении срока пребывания на должности начальника протокольного отдела Аппарата премьер-министра Армении Эдуарда Арутюняна.
Об этом решении «Арменпресс» осведомился с сайта e-gov.am
“Принимая за основу пункт 7 приложения к постановлению правительства Республики Армения N 967-н от 30 августа 2018 года, срок полномочий Эдуарда Гарегиновича Арутюняна, командированного из Министерства иностранных дел Республики Армения на должность начальника протокольного отдела аппарата премьер-министра (06-16-К3-1) продлевается сроком на 1 год до 28 августа 2022 года”, - написано в решении и. о. премьер-министра.