Վրաստանի նախկին վարչապետը մեկնարկել Է նախընտրական արշավը Թբիլիսիում
ԵՐԵՎԱՆ, 3 ՍԵՊՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Նախկին վարչապետ, «Վրաստանի համար» կուսակցության առաջնորդ եւ Թբիլիսիի քաղաքապետի թեկնածու Գեորգի Գախարիան պաշտոնապես մեկնարկել Է իր նախընտրական արշավը մայրաքաղաքում, տեղեկացնում Է «Արմենպրես»-ը:
Ընտրողների հետ իր առաջին հանդիպումը Գախարիան անցկացրել Է Իսանի շրջանում՝ «Վրաստանի համար» կուսակցությունից այս շրջանի մեծամասնական պատգամավորության թեկնածու Թաթա Խվեդելիանիի հետ միասին:
Գախարիան ընտրողներին պատմել Է, թե իր համար որքան մեծ նշանակություն ունի Թբիլիսին, քաղաք, որտեղ նա ծնվել Է, մեծացել եւ կրթություն Է ստացել:
«Ինչի մասին մենք խոսենք, այն Էլ անելու ենք: Մենք սուտ խոստումներ չենք տալիս մարդկանց, դրանով իսկ մենք չենք անարգում ո՛չ մեզ, ո՛չ մյուսներին: Եթե կա մի բան, ինչը չի կարող արվել, մենք այդպես Էլ կասենք, որ որ դա չի կարող արվել: Դուք ինձ գիտեք. ես շատ սխալներ եմ թույլ տվել, բայց նաեւ շատ բան եմ արել: Ինչ ասել եմ՝ այն Էլ արել եմ, եւ ես գիտեի՝ ինչին ծառայել»,-հայտարարել Է Գախարիան:
Նախկին վարչապետի խոսքով՝ իր կուսակցությունը գնում Է ընտրությունների, որպեսզի երկրի քաղաքացիներին հնարավորություն տա արժանի ձեւով ապրել եւ արժանի ձեւով պահել իրենց ընտանիքները, իսկ դրա համար երկրի քաղաքականություն պետք Է գան նոր մարդիկ:
«Այս երկրում ավելի կարեւոր ոչինչ չկա, քան բարեխղճությունն ու պրոֆեսիոնալիզմն են: Մենք հոգնել են տեսնել միեւնույն դեմքերը. մենք պետք Է երիտասարդների համար ճանապարհ բացենք քաղաքականության մեջ»,-հայտարարել Է Գախարիան:
Ընտրությունները Վրաստանում կանցկացվեն հոկտեմբերի 2-ին: 64 քաղաքների ու շրջանների բնակիչներ կընտրեն քաղաքապետեր եւ տեղական խորհրդակցական մարմինների (սակրեբուլո) պատգամավորներ:
«Վրաստանի համար» կուսակցությունը հարցումների մեծ մասի արդյունքներով երրորդ տեղն Է զբաղեցնում վարկանիշում՝ «Վրացական երազանք» կառավարող կուսակցությունից եւ «Միասնական ազգային շարժում» գլխավոր ընդդիմադիր ուժից հետո, հաղորդել Է Sputnik-ը:

Экс-премьер Грузии начал предвыборную кампанию в Тбилиси
Экс-премьер – лидер партии "Для Грузии" и кандидат в мэры Тбилиси Георгий Гахария официально начал свою предвыборную кампанию в столице, передает Арменпресс со ссылкой на Sputnik.
Свою первую встречу с избирателями Гахария провел в Исанском районе вместе с кандидатом в мажоритарные депутаты этого района от партии "Для Грузии" Татой Хведелиани.
Гахария рассказал избирателям, как много значит для него Тбилиси, город, где он родился, вырос и получил образование.
"О чем мы говорим, то и делаем. Мы не даем ложных обещаний людям, тем самым мы не оскорбляем ни себя, ни других. Если есть что-то, что не может быть сделано, мы так и скажем, что это не может быть сделано. Вы меня знаете – я допустил много ошибок, но я и много сделал. Что я говорил, то и делал, и я знал, чему служил", – заявил Гахария.
По словам бывшего премьера, его партия идет на выборы, чтобы дать гражданам страны возможность достойно жить и достойно содержать свою семью, а для этого в грузинскую политику должны прийти новые люди.
"В этой стране нет ничего важнее добросовестности и профессионализма. Мы годами ходим по одному и тому же кругу, мы устали смотреть на одни и те же лица – мы должны открыть молодым путь в политику", – заявил Гахария.
Выборы в Грузии пройдут 2 октября. Жители 64 городов и районов будут выбирать мэров и депутатов местных совещательных органов – сакребуло.
Партия "Для Грузии" одного из самых популярных премьер-министров правящей партии "Грузинская мечта – демократическая Грузия", ушедшего в оппозицию, Георгия Гахария появилась в июне. По итогам большинства опросов занимает третье место в рейтинге после правящей партии "Грузинская мечта" и главной оппозиционной силы "Единое национальное движение".