Արցախի նախագահն ընդլայնված խորհրդակցություն է անցկացրել
ԵՐԵՎԱՆ, 10 ՍԵՊՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Արցախի Հանրապետության նախագահ Արայիկ Հարությունյանը սեպտեմբերի 10-ին հրավիրել է աշխատանքային ընդլայնված խորհրդակցություն։
Ինչպես «Արմենպրես»-ը տեղեկանում է ԱՀ նախագահի աշխատակազմի տարածած հաղորդագրությունից, խորհրդակցության ընթացքում քննարկվել են 2020 թվականին Արցախի դեմ Ադրբեջանի կողմից սանձազերծված պատերազմի ժամանակ Արցախի պաշտպանությանը մասնակցած անձանց մարտական գործողությունների մասնակցի կարգավիճակ տրամադրելու հետ կապված հարցերը։
Կատարված աշխատանքների վերաբերյալ զեկույցով հանդես է եկել վերոնշյալ հարցերով զբաղվող միջգերատեսչական հանձնաժողովի նախագահ, ԱՀ անվտանգության խորհրդի քարտուղարի տեղակալ Սամվել Շահրամանյանը։
Նախագահ Հարությունյանը շահագրգիռ մարմինների պատասխանատուներին հանձնարարել է հստակեցնել կարգավիճակ տալու մոտեցումներն ու ընթացակարգը՝ բացառելով ոչ արդար որոշումները։

President of Artsakh holds expanded consultation
YEREVAN, SEPTEMBER 10, ARMENPRESS. President of the Republic of Artsakh convened a working consultation on September 10.
As ARMENPRESS was informed from the press service of the President’s Office, during the meeting, the issues related to granting the status of a participant of the defense of Artsakh during the war unleashed by Azerbaijan in 2020 were discussed.
Samvel Shahramanyan, Chairman of the Interdepartmental Commission in charge for the above-mentioned issues, Deputy Secretary of the Security Council of the Republic of Artsakh, made a report on the work done.
President Harutyunyan instructed the responsible bodies to clarify the approaches and procedures for granting the status, excluding unfair decisions.