Անկախությունը եղել է ու կա մեր ընտրությունը. ՀՀ ԱԺ նախագահի շնորհավորական ուղերձը
ԵՐԵՎԱՆ, 21 ՍԵՊՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ՀՀ ԱԺ նախագահ Ալեն Սիմոնյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել ՀՀ անկախության 30-րդ տարեդարձի առթիվ:
«Սիրելի՛ հայրենակիցներ, 30 տարի առաջ մեր ժողովուրդը միահամուռ վճռականությամբ կատարեց իր ընտրությունը՝ իրականություն դարձնելով անկախություն ունենալու դարավոր երազանքը: Այս տարիների ընթացքում քայլ առ քայլ մենք կերտում ենք անկախ պետության նոր քաղաքացուն: Ժամանակ առ ժամանակ պայքարելով, հուսահատվելով՝ վերագտնում ենք մեզ իրավունքների ու պատասխանատվության մեծ շրջապտույտում: Հենց այս իրավիճակում էլ մենք մեր տեսլականը խարսխում ենք անկախության իրողությանը:
Այս հիշարժան օրը մեկ անգամ եւս խոնարհվում ենք բոլոր նրանց հիշատակի առջեւ, ովքեր երկրի պաշտպանության եւ անվտանգության ապահովման համար իրենց կյանքը չխնայեցին:
Անկախությունը եղել է ու կա մեր ընտրությունը, որի վրա 30 տարի պետականություն ենք կառուցում: Զարգացնենք ու շենացնենք մեր երկիրը, այսօր հենց այդպիսի հայրենասիրություն է անհրաժեշտ»,- «Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ,  ասված է շնորհավորական ուղերձում:

Независимость была и есть наш выбор: поздравительное послание председателя НС Республики Армения
Председатель Национального собрания Республики Армения Ален Симонян по случаю 30-летия Независимости направил поздравительное послание.
«Дорогие соотечественники, 30 лет назад наш народ единодушно и решительно сделал свой выбор, осуществив многовековую мечту о Независимости. Все эти годы мы шаг за шагом создавали образ гражданина независимого государства. Борясь, иногда и отчаиваясь, мы находили себя в круговороте прав и обязанностей. Именно в этой ситуации мы основываем свое видение реальной независимости.
В этот знаменательный день мы вновь преклоняемся перед памятью всем тех, кто не пожалел своей жизни во имя защиты и безопасности страны.
Независимость была и остается нашим выбором, на котором мы уже 30 лет строим наше государство. Так будем развивать и совершенствовать нашу страну, сегодня необходим именно такой патриотизм», - как передает «Арменпресс», говорится в поздравлении председателя НС.