Տրոմսյոյում սկսվել Է Լավրովի հանդիպումը Ֆինլանդիայի ԱԳ նախարարի հետ
ԵՐԵՎԱՆ, 26 ՀՈԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ՌԴ ԱԳ նախարարության ղեկավար Սերգեյ Լավրովը Ֆինլանդիայի արտաքին գործերի նախարար Պեկկա Հաավիստոյի հետ հանդիպում Է անցկացնում Բարենցա-Եվրաարկտիկական տարածաշրջանի խորհրդի 18-րդ նախարարական նստաշրջանի շրջանակներում, տեղեկացնում Է «Արմենպրես»-ը:
Նախարարները ողջույնի մի քանի ռեպլիկաներ են փոխանակել սկզբում, ինչից հետո հանդիպումը շարունակվել Է մամուլի համար փակ ձեւաչափով:
Ռուսական դիվանագիտության ղեկավարը հոկտեմբերի 25-26-ին այցով գտնվում Է Տրոմսյոյում, որտեղ նա մասնակցում Է Բարենցա-Եվրաարկտիկական տարածաշրջանի խորհրդի 18-րդ նախարարական նստաշրջանին, հաղորդել Է ՌԻԱ Նովոստին:

В Тромсе началась встреча Лаврова с главой МИД Финляндии
Глава МИД РФ Сергей Лавров проводит встречу с министром иностранных дел Финляндии Пеккой Хаависто на полях 18-й министерской сессии Совета Баренцева-Евроарктического региона.
Министры обменялись несколькими приветственными репликами в начале, после чего встреча продолжилась в закрытом для прессы формате,сообщает Арменпресс со ссылкой на РИА Новости.
Глава российского дипведомства находится с визитом в Тромсё 25-26 октября, где он принимает участие в 18-й министерской сессии Совета Баренцева-Евроарктического региона.