Արարատ Միրզոյանը Իսրայելի ԱԳ նախարարին ներկայացրել է Ադրբեջանի վերջին ագրեսիայի հետևանքով ստեղծված իրավիճակը
Արարատ Միրզոյանը Իսրայելի ԱԳ նախարարին ներկայացրել է Ադրբեջանի վերջին
ագրեսիայի հետևանքով ստեղծված իրավիճակը
ԵՐԵՎԱՆ, 25 ՆՈՅԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հայաստանի արտաքին գործերի նախարար Արարատ Միրզոյանը նոյեմբերի 24-ին հեռախոսազրույց է ունեցել Իսրայելի ԱԳ նախարար Յաիր Լապիդի հետ: «Արմենպրես»-ին այս մասին հայտնեցին ՀՀ արտաքին գործերի նախարարությունից:
Հեռախոսազրույցի ընթացքում Արարատ Միրզոյանը ներկայացրել է Ադրբեջանի կողմից Հայաստանի Հանրապետության տարածքային ամբողջականության և ինքնիշխանության նկատմամբ իրականացված վերջին ագրեսիայի հետևանքով ստեղծված իրավիճակը:
Զրուցակիցները քննարկել են հայ-իսրայելական առկա հարաբերությունները և հեռանկարները:
Անդրադարձ է կատարվել նաև Սուրբ Հողում հայկական պատմամշակութային ու կրոնական ժառանգությանն առնչվող հարցերին։

Арарат Мирзоян проинформировал МИД Израиля о ситуации после недавней агрессии Азербайджана
ЕРЕВАН, 25 НОЯБРЯ, АРМЕНПРЕСС. 24 ноября состоялся телефонный разговор министра иностранных дел Армении Арарата Мирзояна с министром иностранных дел Израиля Яиром Лапидом. Об этом «Арменпресс» сообщили в МИД РА.
В ходе телефонного разговора Арарат Мирзоян представил ситуацию, созданную недавней агрессией Азербайджана против территориальной целостности и суверенитета Республики Армения.
Собеседники обсудили текущие армяно-израильские отношения и перспективы.
Также были затронуты вопросы, связанные с армянским историческим, культурным и религиозным наследием на Святой Земле.