Արարատ Միրզոյանը Իսրայելի ԱԳ նախարարին ներկայացրել է Ադրբեջանի վերջին ագրեսիայի հետևանքով ստեղծված իրավիճակը
Արարատ Միրզոյանը Իսրայելի ԱԳ նախարարին ներկայացրել է Ադրբեջանի վերջին
ագրեսիայի հետևանքով ստեղծված իրավիճակը
ԵՐԵՎԱՆ, 25 ՆՈՅԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հայաստանի արտաքին գործերի նախարար Արարատ Միրզոյանը նոյեմբերի 24-ին հեռախոսազրույց է ունեցել Իսրայելի ԱԳ նախարար Յաիր Լապիդի հետ: «Արմենպրես»-ին այս մասին հայտնեցին ՀՀ արտաքին գործերի նախարարությունից:
Հեռախոսազրույցի ընթացքում Արարատ Միրզոյանը ներկայացրել է Ադրբեջանի կողմից Հայաստանի Հանրապետության տարածքային ամբողջականության և ինքնիշխանության նկատմամբ իրականացված վերջին ագրեսիայի հետևանքով ստեղծված իրավիճակը:
Զրուցակիցները քննարկել են հայ-իսրայելական առկա հարաբերությունները և հեռանկարները:
Անդրադարձ է կատարվել նաև Սուրբ Հողում հայկական պատմամշակութային ու կրոնական ժառանգությանն առնչվող հարցերին։

Armenian FM presents situation caused by latest Azerbaijani aggression to Israeli counterpart
YEREVAN, NOVEMBER 25, ARMENPRESS. Foreign Minister of Armenia Ararat Mirzoyan held a phone conversation on November 24 with Foreign Minister of Israel Yair Lapid, the Armenian foreign ministry reports.
During the conversation Ararat Mirzoyan presented the situation resulting from the recent aggression unleashed by Azerbaijan against the territorial integrity and sovereignty of the Republic of Armenia.
The sides discussed the Armenian-Israeli relations and prospects of its promotion.
The issues on the Armenian historical-cultural and religious heritage in the Holy Land were touched upon.