Կառավարությունը 400 միլիոն դրամ գումար է հատկացրել Սյունիքի մարզի արտահերթ խնդիրները լուծելու նպատակով
Կառավարությունը 400 միլիոն դրամ գումար է հատկացրել Սյունիքի մարզի արտահերթ
խնդիրները լուծելու նպատակով
ԵՐԵՎԱՆ, 25 ՆՈՅԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ՀՀ կառավարությունը Սյունիքի մարզին գումար է հատկացրել` մարզում արտահերթ խնդիրները լուծելու նպատակով։
«Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ` նման որոշում ընդունվեց նոյեմբերի 25-ի Կառավարության նիստին:
ՀՀ տարածքային կառավարման և ենթակառուցվածքների նախարար Գնել Սանոսյանը նշեց, որ նախագծով առաջարկվում է Սյունիքի մարզում արտահերթ լուծում պահանջող խնդիրների լուծման նպատակով Սյունիքի մարզի զարգացման և ներդրման հիմնադրամին հատկացնել 400 միլիոն դրամ՝ մարզի համայնքային ենթակառուցվածքներում, ինչպես նաև բնակչության համար սոցիալական և կենսական նշանակություն ունեցող կարևոր ու հրատապ խնդիրները լուծելու համար:
«Հիշեցնեմ, որ դեռևս ապրիլին 500 միլիոն դրամ էր հատկացվել այս նպատակների համար, հետագայում՝ սեպտեմբերին 200 միլիոն դրամ և հիմա` հերթական խմբաքանակը։ Դեռևս հունվարից Կառավարությունը մատնանշել էր, որ առնվազն  1 միլիարդ  դրամ այս ուղղությամբ գումար կհատկացնի։ Պետք է փաստել, որ հատկացվող գումարի չափը 1.1 միլիարդ դրամ է: Ընդգծեց, որ տարբեր գերատեսչություններ Սյունիքում չնախատեսված աշխատանքներ կատարել են, բայց երբեմն գերատեսչությունները դժվարություններ են ունենում ընթացակարգերի հետ կապված, և այս մեթոդով կարողանում ենք ավելի հրատապ հարցեր լուծել»,- ասաց Սանոսյանը:

Правительство выделило 400 млн драмов на решение чрезвычайных проблем Сюникской области
ЕРЕВАН, 25 НОЯБРЯ, АРМЕНПРЕСС. Правительство РА выделило Сюникской области деньги для решения чрезвычайных проблем в регионе.
Как сообщает «Арменпресс», такое решение было принято на заседании правительства 25 ноября.
Министр территориального управления и инфраструктуры РА Гнел Саносян отметил, что законопроект предлагает выделить 400 миллионов драмов Инвестиционному фонду развития Сюникской области для решения проблем в области, а также важных и неотложных социальных и жизненно важных для населения вопросов.
«Напомню, что в апреле на эти цели было выделено 500 млн драмов, затем еще 200 млн драмов в сентябре, а теперь уже очередная партия. Еще в январе правительство сообщило, что выделит в этом направлении не менее 1 млрд драмов. Отметим, что выделенная сумма составляет 1,1 млрд драмов. В Сюнике разные ведомства проделали внеплановую работу, но иногда у ведомств возникают трудности с процедурами, с помощью этого метода мы можем решить более неотложные вопросы», - сказал Саносян.