Վլադիմիր Պուտինը հանդիպում է անցկացնում Իլհամ Ալիևի հետ, այնուհետև տեղի կունենա եռակողմ հանդիպում
ԵՐԵՎԱՆ, 26 ՆՈՅԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Սոչիում Ռուսաստանի Դաշնության նախագահ Վլադիմիր Պուտինը հանդիպում է անցկացնում Ադրբեջանի նախագահ Իլհամ Ալիևի հետ, այնուհետև տեղի կունենա եռակողմ հանդիպում Հայաստանի վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի մասնակցությամբ:
Եռակողմ հանդիպումից հետո ՌԴ նախագահն առանձին հանդիպում կունենա ՀՀ վարչապետի հետ: Ինչպես տեղեկացնում է «Արմենպրես»-ը, այս մասին լրագրողներին հայտնել է ՌԴ նախագահի մամուլի քարտուղար Դմիտրի Պեսկովը:
«Քիչ առաջ մեկնարկել է Ռուսաստանի նախագահ Վլադիմիր Պուտինի և Ադրբեջանի նախագահ Իլհամ Ալիևի առանձնազրույցը Սոչիում: Հանդիպման ավարտին սպասվում է Պուտինի, Ալիևի և Փաշինյանի հանդիպումը: Դրանից հետո Պուտինն առանձնազրույց կունենա Փաշինյանի հետ: Այսինքն ՝ երկու երկկողմ հանդիպում ունի Պուտինը և մեկ հանդիպում ՝ եռակողմ», - ասել է Պեսկովը:

Владимир Путин встретился с Ильхамом Алиeвым, затем состоится трехсторонняя встреча
ЕРЕВАН, 26 НОЯБРЯ, АРМЕНПРЕСС. В Сочи президент России Владимир Путин встречается с президентом Азербайджана Ильхамом Алиewym, после чего следует трехсторонняя встреча с премьер-министром Армении Николом Пашиняном.
После трехсторонней встречи Президент России проведет отдельную встречу с Премьер-министром РА. Об этом, как сообщает «Арменпресс», сообщил журналистам пресс-секретарь президента России Дмитрий Песков.
«Частный разговор между президентом России Владимиром Путиным и президентом Азербайджана Ильхамом Алиeвым только что начался в Сочи. По окончании встречи ожидается встреча Путина, Алиева и Пашиняна. После этого Путин поговорит с Пашиняном наедине. Другими словами, у Путина две двусторонние встречи и одна трехсторонняя встреча», - сказал Песков.