Բարձր եմ գնահատում մեր պետությունների դատախազությունների միջև ձեռք բերված փոխգործակցության մակարդակը. ՌԴ գլխավոր դատախազն՝ Արթուր Դավթյանին
Բարձր եմ գնահատում մեր պետությունների դատախազությունների միջև ձեռք բերված
փոխգործակցության մակարդակը. ՌԴ գլխավոր դատախազն՝ Արթուր Դավթյանին
ԵՐԵՎԱՆ, 8 ԴԵԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ՌԴ գլխավոր դատախազ Իգոր Կրասնովը ծննդյան օրվա կապակցությամբ շնորհավորել է ՀՀ գլխավոր դատախազ Արթուր Դավթյանի:
«Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ շնորհավորական ուղերձում, մասնավորապես, նշված է.
«Հարգելի՛ Արթուր Սարգսի, սրտանց շնորհավորում եմ Ձեզ ծննդյան օրվա կապակցությամբ: Լինելով իսկական պրոֆեսիոնալ և իր գործին հավատարիմ ղեկավար, Դուք արժանի օրինակ եք ծառայում ենթակա աշխատակիցների համար՝ ամենաբարդ առաջադրանքներին լուծում տալու ժամանակ անգամ ցուցաբերելով կոմպետենտություն, պարկեշտություն և անձնական նվիրում:
Վստահ եմ, որ Ձեր կողմից ղեկավարվող դատախազական կորպուսը հանդիսանում է Հայաստանի Հանրապետությունում օրինականության և իրավակարգի հուսալի հենարան:
Բարձր գնահատելով մեր պետությունների դատախազությունների միջև ձեռք բերված փոխգործակցության մակարդակը՝ մարդու իրավունքների խախտումների, արդի մարտահրավերների, անդրսահմանային և թվային սպառնալիքների դեմ պայքարում համագործակցության հետագա ամրապնդման հույս եմ հայտնում:
Մաղթում եմ Ձեզ և Ձեր ընտանիքին առողջություն, անսպառ էներգիա, հաջողություններ գործերում, ներդաշնակություն և բարգավաճում»:

Высоко оцениваю уровень взаимодействия между прокуратурами наших государств: генпрокурор РФ - Артуру Давтяну
Высоко оцениваю уровень взаимодействия между прокуратурами наших государств:
генпрокурор РФ - Артуру Давтяну
Генеральный прокурор Российской Федерации Игорь Краснов поздравил генерального прокурора Армении Артура Давтяна с Днем рождения.
Как передает «Арменпресс», в поздравительном послании, в частности, говорится:
«Уважаемый Артур Саркисович!
Сердечно поздравляю Вас с Днем рождения! Будучи настоящим профессионалом и верным своему делу руководителем, Вы служите достойным примером для подчиненных сотрудников, олицетворяя компетентность, порядочность и личную преданность при решении даже самых сложных задач.
Уверен, что возглавляемый Вами прокурорский корпус является надежной опорой законности и правопорядка в Республике Армения.
Высоко оценивая уровень взаимодействия между прокуратурами наших государств, выражаю надежду на дальнейшее укрепление сотрудничества в борьбе с нарушениями прав человека, современными вызовами, трансграничными и цифровыми угрозами.