Եվս երկու կանայք դերասան Քրիս Նոթին մեղադրել են ոտնձգությունների մեջ. Hollywood Reporter
ԵՐԵՎԱՆ, 24 ԴԵԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Երգչուհի եւ դերասանուհի երկու կանայք սեռական բռնության մեջ մեղադրել են ամերիկացի դերասան Քրիս Նոթին, որը մարմնավորել Է «Սեքսը մեծ քաղաքում» սերիալի գլխավոր հերոսներից մեկին: Այդ մասին, ինչպես տեղեկացնում Է «Արմենպրես»-ը, հաղորդել Է Hollywood Reporter հրատարակությունը:
Ըստ հրատարակության, քանթրի երաժշտության կատարող, երգերի հեղինակ Լիզա Ջենթիլը Նոթի կողմից սեռական բռնության Է ենթարկվել 2002 թվականին, երբ ինքը որպես երգչուհի աշխատում Էր Նյու Յորքի ռեստորաններից մեկում:
Նրանք ծանոթ են եղել 1998 թվականից, ուստի իր մոտ կասկած չի առաջացրել մինչեւ տուն իրեն տանելու դերասանի առաջարկությունը: Երգչուհու խոսքով՝ երբ նրանք բարձրացել են իր տուն, Նոթն սկսել Է «ուժ գործադրելով համբուրել իրեն»:
Իր մերժելուց հետո դերասանն սպառնացել Է կործանել երգչուհու կարիերան, եթե նա որեւԷ մեկին պատմի տեղի ունեցածի մասին: Ինչպես նշում Է Ջենթիլի փաստաբանը, չնայաթ այն բանին, որ Նոթի դեմ գործ հարուցել հնարավոր չԷ վաղեմության ժամկետը լրանալու պատճառով, երգչուհին հույս ունի, որ իր խոստովանությունը կնպաստի սեռական բռնության մասին օրենսդրության փոփոխմանը:
Բացի Ջենթիլից, Նոթին սեռական ոտնձգությունների մեջ մեղադրել Է այն դերասանուհին, չորս եթերաշրջան շարունակ Քրիսթին Դեւիսին կրկնորդել Է «Սեքսը մեծ քաղաքում» սերիալում, հաղորդել Է Independent թերթը: Նա նշել Է, որ լավ Է հիշում դերասանի «թունավոր պահվածքը»:
Դերասանուհին դեռ փետրվարին այս թերթում փոքրիկ հոդված Է հրապարակել այն մասին, թե ինչ Է տեղի ունեցել սերիալի նկարահանման հրապարակում, սակայն խուսափել Է անունը տալուց, իսկ Նոթին համարել Է «ալֆա-դերասան»:
Բայց վերջերս հնչեցված մեղադրանքների լույսով որոշել Է միանալ նրա դեմ հանդես եկող կանանց: Ավելի վաղ երեք կանայք Նոթին մեղադրել են սեռական բռնության մեջ. դերասանն ինքը այդ մեղադրանքները հերյուրանք Է համարել: Այդ մեղադրանքների ֆոնին դերասանին հեռացրել են «Հավասարար» սերիալից: «Սեքսը մեծ քաղաքում» ամերիկյան լեգենդար սերիալի դերակատարներ Սառա Ջեսիկա Փարքերը, Սինթիա Նիքսոնը եւ Քրիսթեն Դեւիսը համատեղ հայտարարությամբ հանդես են եկել հաջակցություն ենթադրյալ զոհերի, հաղորդել Է ՌԻԱ Նովոբստին:

СМИ: еще две женщины обвинили актера Криса Нота в домогательствах
Две женщины, певица и актриса, обвинили в сексуальном насилии американского актера Криса Нота, сыгравшего одну из главных ролей в сериале "Секс в большом городе". Как передает Арменпресс, об этом сообщает издание Hollywood Reporter.
Согласно изданию, исполнительница музыки кантри, автор песен Лиза Джентил подверглась сексуальному насилию со стороны Нота в 2002 году, когда она работала певицей в ресторане в Нью-Йорке. Они были знакомы с 1998 года, поэтому у нее не вызвало сомнений его предложение подвезти ее до дома. По словам певица, когда они поднялись к ней домой, Нот начал "силой целовать ее, касаться груди". После ее отказа актер пригрозил разрушить ее карьеру, если она кому-либо расскажет о произошедшем.
Как отмечает адвокат Джентил, несмотря на то что возбудить дело против Нота невозможно по истечению срока давности, певица надеется, что ее признание будет способствовать изменению законодательства о сексуальном насилии.
Помимо Джентил Нота в сексуальных домогательствах обвинила актриса, которая на протяжении четырех сезонов дублировала Кристин Дэвис в сериале "Секс в большом городе", сообщает Independent. Она отметила, что хорошо помнит "токсичное поведение" актера. Актриса еще в феврале публиковала в этой газете заметку о том, что происходило на съемочной площадке сериала, однако избегала имен, а Нота называла "альфа-актером". Но в свете недавних обвинений решила также присоединиться к выступившим против него женщинам.
Ранее три женщины обвинили Нота в сексуальном насилии, сам актер назвал эти обвинения ложью. На фоне этих обвинений актера уволили из сериала "Уравнитель". Исполнительницы главных ролей в легендарном американском сериале "Секс в большом городе" Сара Джессика Паркер, Синтия Никсон и Кристен Дэвис выступили с совместным заявлением в поддержку предполагаемых жертв.