Հայոց բանակը մշտապես անհրաժեշտ է հայ ժողովրդի ֆիզիկական գոյությունն ապահովելու համար. Արտակ Բեգլարյան
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 28 ՀՈՒՆՎԱՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Արցախի Հանրապետության պետական նախարար Արտակ Բեգլարյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել Հայրենյաց պաշտպանի օրվա առթիվ:
«Տոնդ շնորհավոր, Հայոց բանակ: Առանց չափազանցության՝ Հայրենյաց պաշտպանն է մեր կարողության ու մաքառումի աղբյուրը, վաղվա օրվա նկատմամբ հավատը պահողը: Հայոց զորեղ բանակը մշտապես անհրաժեշտ է հայ ժողովրդի ֆիզիկական գոյությունը, ինքնիշխանությունը, արժանապատվությունը, իրավունքներն ու ազատությունները սեփական հայրենիքում երաշխավորելու նպատակով:
Խոնարհվում եմ Հայրենիքի պաշտպանությունը ստանձնած ու անմահացած նվիրյալների հիշատակին, եղբայրաբար գրկում ու շնորհավորում եմ առաջնագծում, զորամասում ու իրենց վաստակած հանգիստը վայելող Հայրենիքի պաշտպաններին»,- «Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ՝ ասված է շնորհավորական ուղերձում:

Armenian Army is always necessary for ensuring physical existence of Armenian people – Artsakh’s State Minister
Armenian Army is always necessary for ensuring physical existence of Armenian people –
Artsakh’s State Minister
STEPANAKERT, JANUARY 28, ARMENPRESS. State Minister of Artsakh Artak Beglaryan addressed a congratulatory message on the Homeland Defender’s Day.
“The powerful Armenian Army is always necessary for guaranteeing the physical existence, sovereignty, dignity, rights and freedoms of the Armenian people in their own homeland”, he said in his address. “I bow before the memory of all those fallen for the defense of the Homeland. Brotherly hugs and congratulations to the defenders of the Homeland”.