Իրանում մեկ օրում կորոնավիրուսից մահացել է 54 քաղաքացի
ԵՐԵՎԱՆ, 26 ՄԱՐՏԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Իրանում կորոնավիրուսից մահերի թիվը հասել է 139 հազար 971-ի, վերջին 24 ժամում մահացել է 54 քաղաքացի: «Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ՝ այս մասին հայտնում է IRNA-ն:
Վերջին մեկ օրում գրանցվել է կորոնավիրուսի 1382 նոր դեպք, որից 256-ը հոսպիտալացվել է:
Իրանի առողջապահության նախարարությունից հայտնել են, որ երկրում գրանցված ընդհանուր 7 մլն 148 հազար 789 քաղաքացիներից առողջացել կամ հիվանդանոցներից դուրս է գրվել 6 մլն 850 հազար 525-ը: 1672 քաղաքացի ծայրահեղ ծանր վիճակում բուժում է ստանում ինտենսիվ թերապիայի բաժանմունքներում:
Կորոնավիրուսի դեմ պատվաստանյութի առաջին չափաբաժինն Իրանում ստացել է 63 մլն 785 հազար 564 քաղաքացի, երկրորդ չափաբաժինը՝ 56 մլն 619 հազար 705 քաղաքացի: Երրորդ՝ խթանիչ դեղաչափ ստացածների թիվը երկրում հասել է 25 մլն 806 հազար 373-ի:

В Иране за сутки от коронавируса скончались 54 человека
Число смертей от коронавируса в Иране достигло 139 971 человек, за последние 24 часа погибли 54 человека.
За последние сутки зарегистрировано 1382 новых случая коронавируса, 256 человек  госпитализированы.
В Министерстве здравоохранения Ирана сообщили, что из зарегистрированных в стране 7 млн 148 тыс. 789 граждан выздоровели или выписаны из больниц 6 млн 850 тыс. 525. 1672 гражданина в крайне тяжелом состоянии получают лечение в отделениях интенсивной терапии.
Первую дозу вакцины против коронавируса в Иране получили 63 млн 785 тыс. 564 граждан, вторую - 56 млн 619 тыс, третью - 25 млн 806тыс 705 граждан.