ԱՄՆ-ն ողջունում է Փաշինյան-Ալիև կայանալիք հանդիպումը և կոչ անում ուշադրություն դարձնել ԼՂ-ում հումանիտար իրավիճակին
ԵՐԵՎԱՆ, 1 ԱՊՐԻԼԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Ամերիկայի Միացյալ Նահանգները ողջունում է ապրիլի 6-ին Բրյուսելում կայանալիք ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի և Ադրբեջանի նախագահ Իլհամ Ալիևի հանդիպումը։ Ինչպես տեղեկացնում է «Արմենպրես»-ը, այս մասին նշված է ԵԱՀԿ-ում ԱՄՆ առաքելության «Թվիթեր»-ի գրառման մեջ:
«Մենք ողջունում ենք հայտարարությունը, որ ապրիլի 6-ին Բրյուսելում տեղի կունենան վարչապետ Փաշինյանի և նախագահ Ալիևի միջև բանակցությունները: Կոչ ենք անում ավելի մեծ ուշադրություն դարձնել Լեռնային Ղարաբաղում հումանիտար իրավիճակին և վերահաստատում աջակցությունը բոլոր առկա խնդիրների դիվանագիտական լուծմանը»,- նշված է գրառման մեջ:
Եվրոպական խորհրդի նախագահ Շառլ Միշելը ապրիլի 6-ին Բրյուսելում համատեղ հանդիպում կանցկացնի Հայաստանի վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի և Ադրբեջանի նախագահ Իլհամ Ալիևի հետ:

USA welcomes expected Pashinyan-Aliyev meeting, calls to focus on humanitarian situation in Nagorno-Karabakh
YEREVAN, APRIL 1, ARMENPRESS. The United States of America welcomes the meeting of the Prime Minister of the Republic of Armenia Nikol Pashinyan and the President of Azerbaijan Ilham Aliyev to be held on April 6 in Brussels, ARMENPRESS reports this was mentioned in the "Twitter" post of the US mission to the OSCE.
"We welcome the announcement that talks between Prime Minister Pashinyan and President Aliyev will take place in Brussels on April 6. We call for greater attention to be paid to the humanitarian situation in Nagorno-Karabakh, and reaffirm our support for a diplomatic solution to all existing problems," the statement said.
The President of the European Council Charles Michel will hold a joint meeting with the Prime Minister of Armenia Nikol Pashinyan and the President of Azerbaijan Ilham Aliyev on April 6 in Brussels.