Փրկարարները Կարկառ գետից դուրս են բերել Օլգա Սանիկովայի դին
ԵՐԵՎԱՆ, 14 ՄԱՅԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ:  Արցախի Հանրապետության ներքին գործերի նախարարության արտակարգ իրավիճակների պետական ծառայության, ոստիկանության և ԱՀ ԱԱԾ ծառայողների համատեղ ձեռնարկված որոնողական աշխատանքների արդյունքում, մայիսի 14-ին` ժամը 12։30-ին Ստեփանակերտ քաղաքի Կարկառ գետում հայտնաբերվել է Օլգա Սանիկովայի դին։
Ինչպես հաղորդում է «Արմենպրես»-ը, ԱԻ պետական ծառայության արագ արձագանքման հատուկ ստորաբաժանման օպերատիվ խումբը անմիջապես մեկնել է նշված վայր և ձեռնարկել անհրաժեշտ միջոցառումներ ՝ Սանիկովայի դին գետից դուրս բերելու և տեղափոխելու նպատակով։ Աշխատանքները ավարտելուց հետո փրկարարները վերադարձել են մշտական տեղակայման վայր։
ՌԴ քաղաքացի Օլգա Սանիկովան Կարկառ գետում անհետացել էր մայիսի 9-ին։ Հերթապահ մասում հաղորդումը ստացվել է մայիսի 10-ին, որից հետո սկսվել էին որոնողափրկարարական աշխատանքները։

В результате поисковых работ, предпринятых сотрудниками Государственной службы по чрезвычайным ситуациям Министерства внутренних дел Республики Арцах, полиции и СНБ Республики Арцах, 14 мая в 12:30 часов  в реке Каркар в Степанакерте обнаружено тело Ольги Санниковой.
Как передает Арменпресс, оперативная группа быстрого реагирования спецподразделения быстрого реагирования МЧС сразу же отправилась в указанное место и предприняла необходимые меры для извлечения и транспортировки тела из реки. После завершения работ спасатели вернулись на постоянное место дислокации.
ГражданкаРФ Ольга Санникова пропала в реке Каркар 9 мая. В дежурную часть сообщение поступило 10 мая, после чего начались поисково-спасательные работы.