Արցախի ԱԺ հանձնաժողովը լրամշակման նպատակով հետ է վերադարձրել «Պետական սահմանի մասին» օրենքի նախագիծը
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 17 ՄԱՅԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Արցախի Ազգային ժողովի պաշտպանության, անվտանգության և օրինապահպանության հարցերի մշտական հանձնաժողովը Սեյրան Հայրապետյանի նախագահությամբ մայիսի 17-ին հրավիրել է հերթական նիստ։
Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին Արցախի Հանրապետության Ազգային ժողովից, օրակարգում ընդգրկված «Պետական սահմանի մասին» օրենքի նախագիծը լրամշակման նպատակով հեղինակի առաջարկությամբ հետ է վերադարձվել։
Ըստ աղբյուրի՝ առաջին ընթերցմամբ ընդունված «Սահմանապահ զորքերի մասին» օրենքի նախագիծը հանձնաժողովի կողմից արժանացել է հավանության, և երկրորդ ընթերցմամբ այն ներկայացվելու է ԱԺ հերթական նիստի քննարկմանը։

На заседании комиссии НС Арцаха законопроект "О государственной границе" был возвращен с целью доработки
На заседании комиссии НС Арцаха законопроект "О государственной границе" был
возвращен с целью доработки
Под председательством Сейрана Айрапетяна 17 мая состоялось очередное заседание постоянной комиссии НС Республики Арцах по вопросам обороны, безопасности и правопорядка.
Как сообщили Арменпресс в пресс-службе НС Арцаха, внесенный в повестку заседания законопроект "О государственной границе" по предложению автора был возвращен с целью доработки.
Комиссия одобрила принятый в первом чтении проект закона "О пограничных войсках". Законопроект будет представлен к обсуждению в ходе очередного заседания НС во втором чтении.