Ընդդիմադիր պատգամավորների նախաձեռնությամբ հրավիրված ԱԺ արտահերթ նիստը չկայացավ
ԵՐԵՎԱՆ, 3 ՀՈՒՆԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Ընդդիմադիր պատգամավորների նախաձեռնությամբ հրավիրված Ազգային ժողովի արտահերթ նիստը սկսելու համար ժամը 20:00-ին դարձյալ քվորում չապահովվեց՝ պատգամավորների բացակայության պատճառով:
«Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ՝ ԱԺ նախագահ Ալեն Սիմոնյանը նշեց, որ 4 ժամը լրացավ, սակայն փաստացի դահլիճում պատգամավորներ չկան՝ այդ թվում և ընդդիմության պատգամավորները: «Կարող ենք արձանագրել, որ նիստը չկայացավ»,-ասաց Սիմոնյանը:
Ժամը 16:00-ին նախատեսված նիստի համար գրանցվել էր 33 պատգամավոր: «Քաղաքացիական պայմանագիր» խմբակցության պատգամավորները չէին եկել նիստին: Նիստը վարող ԱԺ նախագահ Ալեն Սիմոնյանը հայտարարել էր, որ գրանցումը շարունակվում է մինչև անհրաժեշտ թվով պատգամավորների գրանցումը, բայց ոչ ավելի, քան 4 ժամ: Նիստի օրակարգում մեկ հարց էր՝ ընդդիմադիր «Հայաստան» և «Պատիվ ունեմ» խմբակցությունների ներկայացրած Հայ-ադրբեջանական եւ հայ-թուրքական հարաբերությունների կապակցությամբ հայտարարության նախագիծը:
Քանի որ քվորում չլինելու պատճառով նիստը չսկսվեց, «Դիմադրություն» շարժման մասնակիցները երթով շարժվեցին դեպի Կառավարություն, ապա՝ Կառավարական թիվ մեկ առանձնատուն:

Extraordinary parliamentary session initiated by opposition forces did not take place
YEREVAN, JUNE 3, ARMENPRESS. A quorum was not provided again by 20:00 to start the extraordinary session of the National Assembly convened on the initiative of the opposition deputies due to the absence of MPs.
ARMENPRESS reports the President of the National Assembly Alen Simonyan mentioned that 4 hours have passed, but in fact there are no MPs in the hall, including the opposition MPs.  "We can state that the session did not take place," Simonyan said.
33 MPs were registered for the sitting scheduled for 16:00. The MPs of the "Civil Contract" faction did not come to the sitting. President of the National Assembly Alen Simonyan, who chaired the sitting, stated that the registration will continue until the necessary number of MPs are registered, but not more than 4 hours. There was one issue on the agenda of the sitting - the draft statement on the Armenian-Azerbaijani and Armenian-Turkish relations submitted by the opposition "Armenia" and "I have honor" factions.
As the session did not start due to the lack of a quorum, the members of the "Resistance" movement marched to the Government, then to Government House No. 1.