«Մանկական եվրատեսիլ» երգի մրցույթը ղեկավարող խորհուրդը հայաստանյան կողմի հետ քննարկել է մրցույթի նախնական կոնցեպտը
«Մանկական եվրատեսիլ» երգի մրցույթը ղեկավարող խորհուրդը հայաստանյան կողմի
հետ քննարկել է մրցույթի նախնական կոնցեպտը
ԵՐԵՎԱՆ, 29 ՀՈՒՆԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Եվրոպական հեռարձակողների միության (ԵՀՄ) «Մանկական եվրատեսիլ» երգի մրցույթը ղեկավարող խորհուրդը Երևանում է:
«Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ՝ Հանրային հեռուստաընկերության տարածած հաղորդագրության մեջ ասվում է, որ հյուրերը հեռուստաընկերությունում հանդիպել են Հանրայինի գործադիր տնօրեն Հովհաննես Մովսիսյանի և «Մանկական եվրատեսիլի» կազմակերպչական թիմի հետ, քննարկել ստեղծագործական և տեխնիկական հարցեր:
Հովհաննես Մովսիսյանը նշել է, որ նման հանդիպումներն օգնում են թիմին առավել ճիշտ կազմակերպել մրցույթի նախապատրաստական աշխատանքները. «Դեկտեմբերին կայանալիք «Մանկական եվրատեսիլին» մենք սկսել ենք պատրաստվել Մալենայի հաղթանակի հենց հաջորդ օրվանից: Հիմա աշխատանքներն արդեն գործնական փուլ են մտել, մենք ունենք մրցույթի կոնցեպտի և շոուի նախնական տարբերակները: Նաև ողջունելի է, որ Հայաստանի կառավարությունում ձևավորվել է մրցույթի նախապատրաստման և կազմակերպման հանձնաժողով: Վստահ ենք, որ ԵՀՄ-ի և Հայաստանի կառավարության հետ համագործակցելով՝ այս տարի կունենանք շատ տպավորիչ շոու»:
Երգի մրցույթը ղեկավարող խորհուրդը և Հանրային հեռուստաընկերությունը համաձայնեցրել են հոբելյանական 20-րդ «Մանկական եվրատեսիլի» նախնական կոնցեպտը և համերգային ծրագրի որոշ մանրամասներ:
Եվրոպական հեռարձակողների միության պատվիրակությունն այցելել է նաև Կ. Դեմիրճյանի անվան մարզահամերգային համալիր, տեղում ծանոթացել կառույցի հնարավորություններին և սպասվող փոփոխություններին:

Руководящий совет детского «Евровидения» обсудил с армянской стороной предварительную концепцию конкурса
Руководящий совет Детского конкурса песни «Евровидение» Европейского вещательного союза (ЕВС) находятся в Ереване.
Как передает «Арменпресс», в распространенном Общественным телевидением сообщении говорится, что гости встретились с исполнительным директором Общественного телевидения Ованнесом Мовсисяном и с членами организационной команды Детского Евровидения, обсудили творческие и технические вопросы.
Ованнес Мовсисян отметил, что подобные встречи помогают команде правильнее вести подготовительные работы к конкурсу. «Подготовку к Детскому Евровидению мы начали в декабре, буквально на следующий день после победы Малены. Сейчас работы перешли в практическую стадию, у нас есть предварительные варианты концепта конкурса. Похвально и то, что в правительстве Армении сформирована комиссия по подготовке и проведению конкурса. Мы уверены, что в сотрудничестве с ЕВС и с правительством Армении у нас в этом году будет впечатляющее шоу».
Руководящий совет Детского конкурса и Общественная телекомпания согласовали первоначальный концепт юбилейного 20-го Детского Евровидения и некоторые детали концертной программы.
Делегация Европейского вещательного союза посетила Спортивно-концертный комплекс имени К. Демирчяна, на месте ознакомилась с возможностями и ожидаемыми изменениями в структуры.