Շանհայում կրկին բացել են Դիսնեյլենդը եւ ռեստորաններին թույլատրել են աշխատել
ԵՐԵՎԱՆ, 30 ՀՈՒՆԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Շանհայի Դիսնեյլենդը հունիսի 30-ին բացվել Է ավելի քան երեք ամիս ընդմիջումից հետո: Այդ մասին, ինչպես տեղեկացնում Է «Արմենպրես»-ը, հաղորդել Է «Սինհուա» գործակալությունը: Պարկը փակել Էին կորոնավիրուսի պատճառով:
Նրա աշխատանքը կրկին թույլատրել են քաղաքում համաճարակաբանական իրադրության բարելավումից հետո: Դիսնեյլենդի տոմս կարելի Էր գնել հունիսի 29-ից: Մուտքի մոտ այցելուները պետք Է ներկայացնեն թեստի բացասական արդյունք, որն արվել Է ոչ ավել, քան 72 ժամ առաջ, ինչպես նաեւ կրել դիմակներ եւ չափել ջերմությունը: Նաեւ Շանհայում աստիճանաբար վերսկսել են սպասարկումը հասարակական սննդի հաստատություններում:
Ռեստորանները, որոնք գտնվում են այն շրջաններում, որտեղ բացակայում են համաճարակաբանական ռիսկի գոտիները, եւ որտեղ անցած շաբաթվա ընթացքում COVID-19-ի ոչ մի դեպք չի գրանցվել, հաճախորդների սպասարկումը կարող են սկսել անմիջապես հաստատություններում՝ քաղաքային իշխանությունների ցուցումի համաձայն: Սակայն հասարակական սննդի այդ կետերի թողունակությունը կկազմի առավելագույնի 50-70 տոկոսը:
Ռեստորան մտնելիս այցելուները պարտավոր են ներկայացնել առողջության «կանաչ» QR-կոդ եւ թեստի բացասական արդյունք: Հունիսի 27-ին եւ 28-ին Շանհայում COVID-19-ով տեղային վարակման նոր դեպքեր չեն հայտնաբերվել, հայտարարել Է առողջապահության քաղաքային կոմիտեն, հաղորդել Է «Ինտերֆաքս»-ը:

В Шанхае снова открыли Диснейленд и разрешили работать ресторанам
Шанхайский Диснейленд 30 июня открылся после более чем трехмесячного перерыва. Как передает Арменпресс, об этом сообщает "Синьхуа". Парк закрывали из-за коронавируса. Его работу разрешили снова на фоне улучшения эпидемиологической обстановки в городе.
Купить билет в Диснейленд можно было с 29 июня. На входе посетители должны предъявить отрицательный результат теста, сделанного не позднее 72 часов назад, а также надеть маски и измерить температуру.
Также в Шанхае постепенно возобновляется обслуживание в заведениях общественного питания.
Рестораны, расположенные в районах, в которых отсутствуют зоны эпидемиологического риска, а также где за прошедшую неделю не было зарегистрировано ни одного случая заражения COVID-19, могут начать обслуживать клиентов непосредственно в заведениях, согласно указанию городских властей. Однако пропускная способность этих точек общепита составит 50-70% от максимальной. Посетители при входе в ресторан обязаны предъявить "зеленый" QR-код здоровья и отрицательный результат теста.
В понедельник и вторник в Шанхае не было выявлено новых случаев локального заражения COVID-19, сообщил городской комитет здравоохранения.