Հանրապետության նախագահի նստավայրում տեղի է ունեցել դատավորի երդման արարողություն
ԵՐԵՎԱՆ, 8 ՀՈՒԼԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հանրապետության նախագահ Վահագն Խաչատուրյանի մասնակցությամբ նախագահական նստավայրում հուլիսի 8-ին կայացել է Վճռաբեկ դատարանի հակակոռուպցիոն պալատի կոռուպցիոն հանցագործությունների քննության դատական կազմի դատավոր Արտակ Կրկյաշարյանի երդումը:
Ինչպես «Արմենպրես»-ին հայտնում են նախագահի նստավայրից, Վահագն Խաչատուրյանը շնորհավորել է նորանշանակ դատավորին և հաջողություններ մաղթել պատասխանատու գործում:
«Շնորհավորում եմ Ձեզ և հուսով եմ, որ դուք իրապես կգործեք դատավորի երդման տեքստին համահունչ՝ հանուն արդարադատության և Հայաստանի Հանրապետության»,- մասնավորապես նշել է նախագահը:

В резиденции Президента Республики состоялась церемония приведения судей к присяге
ЕРЕВАН, 8 ИЮЛЯ, АРМЕНПРЕСС. При участии Президента Республики Ваагна Хачатуряна 8 июля в резиденции президента состоялась присяга судьи Артака Кркяшаряна, члена судебного состава антикоррупционной палаты Кассационного суда.
Как сообщили «Арменпресс» из резиденции президента, Ваагн Хачатурян поздравил новоназначенного судью и пожелал ему успехов в его ответственной работе.
"Поздравляю вас и надеюсь, что вы будете действовать в соответствии с текстом присяги судьи, во имя справедливости и Республики Армения", - особо отметил президент.