Նիկոլ Փաշինյանը Եգիպտոսի նախագահին շնորհավորել է հեղափոխության 70-ամյակի առթիվ
ԵՐԵՎԱՆ, 23 ՀՈՒԼԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել Եգիպտոսի Արաբական Հանրապետության նախագահ Աբդ Ալ-Ֆաթթահ Ալ-Սիսիին՝ հեղափոխության 70-ամյակի առթիվ: «Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ ուղերձում, մասնավորապես, ասված է.
«Մեծարգո նախագահ,
Ջերմորեն շնորհավորում եմ Ձեզ հեղափոխության 70-ամյա հոբելյանի կապակցությամբ։
Հպարտությամբ կարող ենք արձանագրել, որ Հայաստանի և Եգիպտոսի միջև հարաբերություններն առանձնանում են պատմական սերտ առնչությունների վրա հիմնված բարեկամությամբ և զարգացման մեծ ներուժով։ Վստահ եմ, որ համատեղ աշխատանքի շնորհիվ մենք հայ-եգիպտական հարաբերությունները կբարձրացնենք նոր մակարդակի՝ ընդլայնելով երկկողմ և բազմակողմ համագործակցության օրակարգը։
Հայաստանը մեծապես շահագրգռված է Միջին Արևելքի կայունությամբ և բարձր է գնահատում Եգիպտոսի դրական դերակատարությունը տարածաշրջանի անվտանգության ամրապնդման գործում և ահաբեկչության դեմ պայքարում։
Մաղթում եմ Ձեզ առողջություն և նորանոր հաջողություններ, իսկ Եգիպտոսի բարեկամ ժողովրդին՝ խաղաղություն և բարեկեցություն։

Премьер-министр Пашинян направил поздравительное послание президенту Египта
Премьер-министр Никол Пашинян направил поздравительное послание президенту Арабской Республики Египет Абделю Фаттаху ас-Сиси по случаю 70-летия Революции. Как сообщили Арменпресс в Департаменте информации и по связям с общественностью аппарата премьер-министра Армении, в послании говорится:
“Многоуважаемый господин президент,
Сердечно поздравляю Вас с 70-летием Революции.
Мы можем с гордостью констатировать, что отношения между Арменией и Египтом выделяются дружбой, основанной на тесных исторических связях и большом потенциале развития. Уверен, что благодаря совместной работе мы поднимем армяно-египетские отношения на новый уровень, расширив повестку двустороннего и многостороннего сотрудничества.
Армения очень заинтересована в стабильности Ближнего Востока и высоко оценивает позитивную роль Египта в укреплении безопасности региона и борьбе с терроризмом.