Հայաստան եկած զբոսաշրջիկների թիվը յոթ ամիսներին կազմել է 770 հազար
ԵՐԵՎԱՆ, 8 ՕԳՈՍՏՈՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հայաստան եկած զբոսաշրջիկների թիվն օգոստոսի 1-ի դրությամբ եկել 770 հազար: «Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ՝ այս մասին «Ֆեյսբուք» սոցիալական ցանցի իր էջում նշել է ՀՀ էկոնոմիկայի նախարար Վահան Քերոբյանը: Միայն հուլիս ամսին զբոսաշրջիկների թիվը կազմել է 188,856:
Օրեր առաջ «Արմենպրես»-ի մամուլի սրահում հրավիրված ասուլիսում ՀՀ զբոսաշրջության կոմիտեի նախագահ Սիսիան Պօղոսեանը նշել էր, որ ամենից շատ զբոսաշրջիկներ Հայաստան գալիս են Ռուսաստանից՝ մոտ 56 տոկոս: Այնուհետև հաջորդում է Իրանը, Գերմանիան, Վրաստանը, ԱՄՆ-ն: Նա տեղեկացրել էր, որ զբոսաշրջային տարբեր պրոդուկտներով ու առաջարկներով փորձում են ակտիվացնել ինչպես ավանդական թիրախային շուկաները, այնպես էլ ներգրավել նոր ուղղություններ:
Դեպի Հայաստան զբոսաշրջիկներ ներգրավելու տեսանկյունից Զբոսաշրջության կոմիտեն որպես նոր ուղղություններ նախանշել է Ֆրանսիան ու ԱՄԷ-ն:

Number of tourists visiting Armenia in January-July reaches 770 thousand
YEREVAN, AUGUST 8, ARMENPRESS. As of August 1, the number of tourists visiting Armenia reached 770 thousand, ARMENPRESS reports Minister of Economy Vahan Kerobyan wrote on his Facebook page. In July alone, the number of tourists was 188,856.
A few days ago, at the press conference held in the press hall of ARMENPRESS, the Chairman of the Tourism Committee of Armenia Sisian Boghosyan stated that the most tourists, about 56 %, come to Armenia from Russia, followed by Iran, Germany, Georgia, USA. He informed that with various tourist products and offers they are trying to activate both the traditional target markets and attract new destinations.
In terms of attracting tourists to Armenia, the Tourism Committee has identified France and the UAE as new source markets.