Ղուկասավանում, Խոյում և Մեղրաշատում շչակ է գործարկվելու
ԵՐԵՎԱՆ, 11 ՕԳՈՍՏՈՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Արարատի մարզի Ղուկասավան բնակավայրում օգոստոսի 12-ի ժամը 10։00-ից 11:00-ն ընկած ժամանակահատվածում անցկացվելու է «Պատսպարման կազմակերպումը «Օդային տագնապ» ազդանշանի դեպքում» թեմայով վարժանք։
Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ՀՀ արտակարգ իրավիճակների նախարարությունից, գործարկվելու է բնակավայրի շչակը:
Ըստ աղբյուրի՝ նույն օրվա ժամը 11:00-ին Արմավիրի մարզի Խոյ համայնքի Արագած բնակավայրում անցկացվելու է նշված թեմայով վարժանք։ Այստեղ ևս շչակ է գործարկվելու:
Նշվում է, որ օգոստոսի 12-ի ժամը 12:00-ից 13։00-ն ընկած ժամանակահատվածում Շիրակի մարզի Ամասիա համայնքի Մեղրաշատ բնակավայրում շչակ է փոձարկվելու:

В Гукасаване, Хое и Меграшате будет запущена сирена
В поселке Гукасаван Араратской области 12 августа с 10:00  по 11:00 часов будет проведено учение на тему «Организация укрытия населения в случае сигнала «Воздушная тревога».
Как сообщили Арменпресс в Управлении по связям с общественностью и СМИ  Министерства по чрезвычайным ситуациям Республики Армения, будет запущена сирена.
Согласно источнику  в тот же день в 11:00 часов  в поселке Арагац общины Хой Армавирской области будет проведено учение на указанную тему. Здесь также будет запущена сирена.
12 августа с 12:00 до 13:00 часов  в  населенном пункте общины Амасия Ширакской области также будет запущена сирена.