Եգիպտոսը ցավակցությունն է հայտնել Երևանում տեղի ունեցած պայթյունի կապակցությամբ
ԵՐԵՎԱՆ, 16 ՕԳՈՍՏՈՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Եգիպտոսի Արաբական Հանրապետությունն իր անկեղծ ցավակցությունն ու կարեկցանքն է հայտնում Հայաստանի Հանրապետությանը՝ մայրաքաղաք Երևանի առևտրի կենտրոնում տեղի ունեցած պայթյունի կապակցությամբ, որի պատճառով զոհվել և վիրավորվել են տասնյակ քաղաքացիներ։ «Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ՝ այս մասին տեղեկացնում է Եգիպտոսի ԱԳ նախարարությունը:
«Եգիպտոսն իր անկեղծ ցավակցություններն է փոխանցում զոհվածների ընտանիքներին՝ մաղթելով շուտափույթ ապաքինում բոլոր վիրավորներին, միևնույն ժամանակ, այս ողբերգական պատահարի օրերին վերահաստատում է իր զորակցությունը բարեկամ Հայաստանին»,- ասված է հաղորդագրությունում:
Օգոստոսի 14-ին, ժամը 13։23-ին Ճգնաժամային կառավարման ազգային կենտրոն ահազանգ է ստացվել, որ «Սուրմալու» առևտրի կենտրոնում տեղի է ունեցել պայթյուն։ Վերջին տվյալներով մահացել է 16 մարդ, տուժել է 60-ից ավելի քաղաքացի, կան անհետ կորածներ:

Египет выразил соболезнования в связи со взрывом в Ереване
Арабская Республика Египет выражает искренние соболезнования Республике Армения в связи со взрывом, произошедшим в торговом центре Еревана, в результате которого погибли и получили ранения десятки граждан. Как передает Арменпресс, об этом сообщает МИД Египта.
«Египет выражает искренние соболезнования семьям погибших, желает скорейшего выздоровления всем пострадавшим, в то же время подтверждает свою поддержку дружественной Армении в дни этого трагического инцидента», - говорится в сообщении.
Напомним, что 14-го августа в 13:23 в Национальный центр управления в кризисных ситуациях был получен звонок о том, что в торговом центре «Сурмалу» произошел взрыв. В результате взрыва и возникшего пожара погибли 16 человек, еще трое считаются пропавшими без вести.