«Խաղաղության մարտիկ» միջազգային մրցույթում  որոշվել է «Աթլետ» մրցաձևի հաղթողը
ԵՐԵՎԱՆ, 18 ՕԳՈՍՏՈՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: «Խաղաղության մարտիկ» միջազգային մրցույթի շրջանակում օգոստոսի 16-ին և 17-ին երկու մրցափուլով անցկացվել է ռազմամարզական «Աթլետ» մրցաձևը:
Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ՀՀ պաշտպանության նախարարությունից, մրցութային առաջին օրը զորամասերից մեկի տարածքում մասնակիցներն ուժերն են չափել վազք 100 մետր, նռնակի նետում՝ դիպուկության և հեռահարության հաշվառմամբ վարժաձևերում: Երկրորդ օրը հավաքական թիմերի անդամները ձգումներ են կատարել պտտաձողի վրա, ապա հաղթահարել սահմանված չափորոշիչներով կահավորված արգելագոտին:
Ըստ աղբյուրի՝ երկօրյա մրցումների արդյունքների համադրմամբ «Աթլետ» մրցաձևում ընդհանուր հաշվարկով հաղթող է ճանաչվել Բելառուսի թիմը: Երկրորդ տեղում Ղազախստանն է: Ռուսաստանի Դաշնության զինված ուժերի թիմը եզրափակել է ուժեղագույն եռյակը:
Կանանց անհատական հաշվարկում ՀՀ զինված ուժերի թիմը ներկայացնող կապիտան Արմինե Գրիգորյանը տվյալ մրցաձևում երկրորդն է:

На Международных играх «Воин мира» определился победитель конкурса «Атлет»
В рамках международных соревнований «Воин мира» 16 и 17 августа в два тура состоялись военно-спортивные соревнования «Атлет».
Как сообщили Арменпресс в Управлении по связям с общественностью и СМИ Министерства обороны Республики Армения, в первый день соревнований на территории одной из воинских частей участники соревновались в беге на 100 м, метании гранаты, в упражнениях на меткостьи дальность. Во второй день участники коллективных команд выполнили подтягивания на вращающемся снаряде, а затем преодолели оборудованную по заданным нормативам полосу препятствий.
Согласно источнику, по сумме результатов двухдневных соревнований команда Белоруссии была признана абсолютным победителем в соревнованиях «Атлет». Казахстан на втором месте. Команда Вооруженных Сил РФ финишировала в тройке лучших.
Капитан Армине Григорян, представляющая сборную ВС РА, заняла второе место в личном зачете среди женщин.