SADA-ն ներկայացրեց իր պրոֆեսիոնալ կարողությունները. SADA Armenia-ն «ԴիջիԹեք23»-ին հյուրընկալել է ավելի քան 800 այցելու
ԵՐԵՎԱՆ, 18 ՀՈԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ։ Բիզնեսի և տեխնոլոգիական խորհրդատու, Google Cloud-ի մրցանակակիր գործընկեր SADA-ն 18-րդ «ԴիջիԹեք»-ում հայկական տեխնոլոգիական համայնքին ներկայացրեց իր պրոֆեսիոնալ կարողություններն ու հստակ նպատակները:
Տարածաշրջանի խոշորագույն տեխնոլոգիական էքսպոյի շրջանակում SADA Armenia-ի պրոֆեսիոնալները տաղավարի այցելուներին ներկայացնում էին, թե ինչպես է Google Cloud-ը SADA-ի ծառայությունների միջոցով օգնում տեխնոլոգիական ընկերություններին զարգանալ և ավելի արագ աճել ամպային ճարտարագիտության ու միգրացիայի, ամպային անվտանգության, արտադրողականության, տվյալների վերլուծության և գեներատիվ AI-ի լուծումների միջոցով։
s4.jpg (676 KB)
«Սա մեր ընկերության երրորդ մասնակցությունն է «ԴիջիԹեք»-ին: Ներկայացնում ենք մեր պրոդուկտները, պատրաստ ենք հանդիպել ընկերությունների, որոնք ամպային տիրույթ տեղափոխվելու և ավելի արագ աճելու նպատակ ունեն, ինչպես նաև լսել ու ծանոթանալ աշխատանք փնտրողների: Իսկ առանցքում մեկն է՝ օգնել հայկական տեխնոլոգիական համայնքին և Հայաստանին զարգանալ»,-«Արմենպրես»-ի հետ զրույցում ասաց SADA Armenia-ի Գործառնական տնօրեն Սյուզաննա Ազոյանը:
SADA-ն հիմնադրվել է 2000 թվականին ԱՄՆ-ում։ Սյուզաննան շեշտեց՝ SADA-ն 15 տարի շարունակ Inc.-ի կողմից ընդգրկվել է ԱՄՆ ամենաարագ աճող 5000 մասնավոր ընկերությունների ցուցակում: Ավելին՝ վեց տարի անընդմեջ ճանաչվել է Google Cloud-ի՝ Տարվա գործընկեր։
s2.jpg (725 KB)
SADA-ի հիմնադիրները Անի և Հովիգ Սաֆոյաններն են: Ներկայում ընկերությունը ղեկավարում է նրանց որդին՝ Թոնի Սաֆոյանը: SADA-ն Հայաստան մուտք է գործել 2021 թվականին: Այն ժամանակ հայկական էկոհամակարգին դեռ ամբողջությամբ հայտնի չէին ընկերության մատուցած ծառայություններն ու հնարավորություները:
Սյուզաննան SADA-ի միջոցով Google Cloud տեղափոխվելու մի շարք առավելություններ նշեց. ընկերությունը Հայաստանում է, աշխատանքային լեզուն հայերենն է, առաջարկվող ծառայությունները մրցունակ են: Բացի այդ, գլոբալ ընկերության փորձագետները հասանելի են 24 ժամ, շաբաթը՝ 7 օր, քանի որ ունեն մասնագիտական ծառայություններ տարբեր ժամային գոտիներում՝ ԱՄՆ-ում, Կանադայում, Մեծ Բրինանիայում, Իռլանդիայում և Հնդկաստանում:
s3.jpg (978 KB)
«Մեզ համար կարևոր է, որ Հայաստանում կազմակերպություններն իմանան՝ եթե որևէ խնդիր ունեն, որը կապված է Google-ի ամպային տիրույթի հետ, կարող են անմիջապես դիմել մեզ, և մենք արագ կարձագանքենք ու խնդիրներին լուծում կտանք: Եթե կան ինչ-որ ստարտափներ, որոնք չգիտեն՝ ինչպես օգտվել Google-ի ամպային լուծումներից, մենք նրանց խորհրդատվություն կտրամդրենք և կաջակցենք»,- ընդգծեց Սյուզաննան։
SADA Armenia-ի գրասենյակն այսօր ունի ավելի քան 60 աշխատակից: Մինչև 2024 թվականի սկիզբը նախատեսում են այդ թիվը հասցնել 70-ի:
Հոկտեմբերի 13-15-ն անցկացված «ԴիջիԹեք23»-ին ընկերության տաղավարը ավելի քան 800 այցելու է ունեցել Հայաստանից և այլ երկրներից: ՀՀ ԲՏԱ, էկոնոմիկայի նախարարները, ՄԹ արտակարգ և լիազոր դեսպանը, ԱՄՆ դեսպանատան, Էքսպոյի մասնակից ներկայացուցիչները հյուրընկալվել են տաղավար և ծանոթացել ընկերության ծառայություններին:
s1.jpg (658 KB)
«ԴիջիԹեք» բարձր տեխնոլոգիաների ցուցահանդեսը Երևանում անցկացվում է 2006 թվականից: Գլխավոր կազմակերպիչն Առաջատար տեխնոլոգիաների ձեռնարկությունների միությունն է (նախկինում գործում էր որպես Ինֆորմացիոն տեխնոլոգիաների ձեռնարկությունների միություն)։

SADA показала свои профессиональные возможности: SADA Armenia на «DigiTech23» приняла более 800 посетителей
SADA показала свои профессиональные возможности: SADA Armenia на «DigiTech23»
приняла более 800 посетителей
Компания SADA - консультант по бизнесу и технологиям, удостоенная звания Партнер Google Cloud, на 18-й выставке DigiTech представила армянскому технологическому сообществу свои профессиональные возможности и цели.
В рамках крупнейшей в регионе выставки технологий специалисты SADA Армения представили посетителям, как Google Cloud посредством сервисов SADA помогает технологическим компаниям быстрее развиваться и расти в сфере облачной инженерии и миграции, облачной безопасности, производительности, анализа данных и генеративных технологий ИИ посредством решений.
«Это уже третье участие нашей компании в DigiTech. Мы представляем наши продукты, готовы знакомиться с компаниями, которые стремятся перейти в облачную сферу и быстрее расти, а также выслушивать и знакомиться с соискателями. И одна из основных наших целей - оказание помощи в развитии армянскому технологическому сообществу и Армении», - рассказала «Арменпресс» операционный директор SADA Армения Сюзанна Азоян.
SADA была основана в 2000 году в США. Сюзанна подчеркнула, что SADA входит в список 5000 самых быстрорастущих частных компаний США по версии Inc уже в течение 15 лет. Более того, шесть лет подряд она признавалась Google Cloud Partner of the Year.
Учредителями SADA являются Ани и Овик Сафоян. В настоящее время компанией управляет их сын Тони Сафоян. SADA пришла в Армению в 2021 году. На тот момент услуги и возможности, предоставляемые компанией, еще не были в полной мере известны армянской экосистеме.
Сюзанна упомянула ряд преимуществ перехода в Google Cloud через SADA: компания находится в Армении, рабочий язык армянский, предлагаемые услуги конкурентоспособны. Кроме того, глобальные эксперты компании доступны 24 часа в сутки, 7 дней в неделю, предоставляя профессиональные услуги в разных часовых поясах США, Канады, Великобритании, Ирландии и Индии.
«Для нас важно, чтобы организации в Армении знали, что если у них возникнут какие-либо проблемы, связанные с облачным доменом Google, они могут немедленно связаться с нами, и мы быстро отреагируем и решим проблемы. Если есть стартапы, которые не умеют использовать облачные решения Google, мы их проконсультируем и поддержим», - подчеркнула Сюзанна.
Сегодня в офисе SADA в Армении работает более 60 сотрудников. К началу 2024 года планируется увеличить это число до 70.
На выставке «DigiTech23», проходившей 13-15 октября, стенд компании посетили и ознакомились с услугами компании более 800 человек из Армении и других стран. Среди них министры экономики ВТП, чрезвычайный и полномочный посол Великобритании, представители посольства США и др.
Выставка проводится в Ереване с 2006 года. Ведущим организатором является Ассоциация предприятий передовых технологий (ранее известная как Ассоциация предприятий информационных технологий).