Ադրբեջանը Թուրքիայից Akıncı նոր հարվածային ԱԹՍ-ներ է գնել
ԵՐԵՎԱՆ, 9 ՓԵՏՐՎԱՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ։ Ադրբեջանի Հանրապետությունը Թուրքիայից Akıncı նոր հարվածային անօդաչու թռչող սարքեր է գնել, և դրանք արդեն ընդունել են երկրի ռազմաօդային ուժերը։ Ինչպես տեղեկացնում է «Արմենպրես»-ը, թուրքական Baykar ընկերության տեխնիկական տնօրեն Սելչուկ Բայրաքթարը X-ի իր միկրոբլոգում էջում կիսվել է Ադրբեջանում թուրքական Akıncı ԱԹՍ-ների համար նոր անգարի բացման մասին հրապարակմամբ:
Բայրաքթարը լուսանկարներ է հրապարակել բացման արարողությունից, որտեղ ներկա են եղել Ադրբեջանի նախագահ Իլհամ Ալիևը և նրա որդին ՝ Հեյդար Ալիևը:
Ադրբեջանական լրատվամիջոցները նշում են, որ նորակառույց անգարը նախատեսված է տարբեր տեսակի անօդաչու թռչող սարքերի, ինչպես նաև վերջերս ընդունված Akıncı հարվածային ԱԹՍ-ների և այլ ավիացիոն-տեխնիկական միջոցների տեղակայման համար:

Азербайджан закупил у Турции новые ударные БПЛА Akıncı
Азербайджан закупил у Турции новые ударные беспилотники Akıncı, и они уже приняты на вооружение ВВС страны. Как сообщает Арменпресс, технический директор турецкой компании Baykar Сельджук Байрактар ​​в соцсети X поделился сообщением об открытии в Азербайджане нового ангара для турецких БПЛА Akıncı.
Байрактар ​​опубликовал фотографии с церемонии открытия, на которой присутствовали президент Азербайджана Ильхам Алиев и его сын Гейдар Алиев.
Как сообщают азербайджанские СМИ, недавно построенный ангар предназначен для размещения различных типов беспилотных летательных аппаратов, а также недавно принятых на вооружение ударных БПЛА Akıncı и других авиационно-технических средств.