Ռուսական հեռահար ավիացիան հարվածներ է հասցրել Դեր Զորում ԻՊ-ի դիրքերին
ԵՐԵՎԱՆ, 21 ՀՈՒՆՎԱՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Վեց Տու-22M3 հեռահար ռմբակոծիչներ, թռչելով Ռուսաստանի տարածքից, հարվածներ են հասցրել Սիրիայի հյուսիսարեւելյան Դեր Զորի նահանգում գտնվող «Իսլամական պետություն» ահաբեկչական խմբավորման դիրքերի վրա: Ինչպես տեղեկացնում է «Արմենպրես»-ը` վկայակոչելով «ՌԻԱ Նովոստի»-ին այս մասին հայտնում է ՌԴ պաշտպանության նախարարության տեղեկատվության և զանգվածային հաղորդակցության վարչությունը:
Ռմբակոծման թիրախ են հանդիսացել ահաբեկիչների բազային ճամբարները, զինամթերքի և սպառազինության պահեստները, զրահատեխնիկան և կենդանի ուժը:

Russian bombers strike IS positions in Deir ez-Zor Province
YEREVAN, JANUARY 21, ARMENPRESS. Six long-range Tupolev Tu-22M3 bombers, having taken off the Russian territory, delivered strikes on facilities of the Islamic State (outlawed in Russia) terrorist organization in Syria's Deir ez-Zor Province, “Armenpress” reports, citing TASS, the Russian Defense Ministry said on January 21.
"The targets for strikes were camps of the bandit units, ammunition depots, groups of armored vehicles, and of manpower," the ministry said.
"The remote control data prove successful strikes on all the assigned facilities," the defense ministry said. "As the task was carried out, all Russian bombers have returned to their base airfields."