ՌԴ Ռազմավարական նախաձեռնությունների գործակալության ներկայացուցիչները Հայաստանում են
ԵՐԵՎԱՆ, 24 ՄԱՐՏԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ՀՀ Կառավարության Ռազմավարական նախաձեռնությունների կենտրոնի (ՌՆԿ) հրավերով մարտի 23-26-ը Հայաստանում են գտնվում ՌԴ Ռազմավարական նախաձեռնությունների գործակալության (ՌՆԳ) և ՌԴ Բիզնես նախաձեռնությունների աջակցության Առաջնորդների ակումբի ներկայացուցիչները: Այս մասին «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին Ռազմավարական նախաձեռնությունների կենտրոնից:
Խմբի 43 անդամները ներկայացնում են տնտեսության տարբեր ոլորտները և մասնավորապես՝ բանկային համակարգ, առևտուր, շինարարություն, անշարժ գույք, իրավաբանական ծառայություններ, ֆինանսական և կառավարչական խորհրդատվություն, ներդրումներ, արդյունաբերություն, սննդարդյունաբերություն և գյուղատնտեսություն, հանրային սնունդ, տեղեկատվական անվտանգություն, կապ, հեռահաղորդակցություն, առողջապահություն և դեղագործություն, էներգետիկա, զբոսաշրջություն, հյուրանոցային բիզնես, մշակութային զարգացում: Այցի շրջանակներում նախատեսվում է քննարել հայ-ռուսական երկկողմ ներդրումային և տնտեսական համագործակցության հնարավորությունները, երկու երկրների գործարար շրջանակների, ինչպես նաև փորձագիտական հանրության փոխգործակցության հնարավորությունները, համատեղ ծրագրերը՝ ներդրումային միջավայրի բարելավման և ավելորդ վարչական խոչընդոտների վերացման վերաբերյալ:
Մարտի 24-ի Ռազմավարական Համաժողովը անդրադարձ է կատարում Հայաստանի՝ ներդրումների համար գրավիչ մի քանի ոլորտներին, մասնավորապես էներգետիկա, գյուղատնտեսություն, դեղագործություն, տեղեկատվական տեխնոլոգիաներ, ինչպես նաև ներկայացնում է Հայաստանում գործարարությամբ զբաղվելու հնարավորությունները և առավելությունները:

Representatives of Russian Agency for Strategic Initiatives visit Armenia
YEREVAN, MARCH 24, ARMENPRESS. At the invitation of Center for Strategic Initiatives (CSI) of the Government of Armenia, the representatives of Leaders Club of Russia’s Agency for Strategic Initiatives and Business Initiatives Support arrived in Armenia on March 23 and will stay until March 26, press service of the CSI told “Armenpress”.
43 members of the group present various spheres of economy, mainly, the banking system, trade, construction, real estate, legal services, financial and management consulting, investments, industry, food industry and agriculture, fast food, information security, communication, healthcare and pharmaceuticals, energy, tourism, hotel business, cultural development.
Within the framework of the visit, it is expected to discuss Armenian-Russian bilateral investment and economic cooperation opportunities, the cooperation opportunities between business circles, as well as expert community of the two countries, the joint projects aimed at improving the investment environment and eliminating the administrative obstacles.
The Strategic Forum on March 24 discusses Armenia’s several sectors in terms of attracting investments, such as energy, agriculture, pharmaceuticals, information technologies, as well as presents the opportunities and advantages on running business in Armenia.