ՌԴ Ռազմավարական նախաձեռնությունների գործակալության ներկայացուցիչները Հայաստանում են
ԵՐԵՎԱՆ, 24 ՄԱՐՏԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ՀՀ Կառավարության Ռազմավարական նախաձեռնությունների կենտրոնի (ՌՆԿ) հրավերով մարտի 23-26-ը Հայաստանում են գտնվում ՌԴ Ռազմավարական նախաձեռնությունների գործակալության (ՌՆԳ) և ՌԴ Բիզնես նախաձեռնությունների աջակցության Առաջնորդների ակումբի ներկայացուցիչները: Այս մասին «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին Ռազմավարական նախաձեռնությունների կենտրոնից:
Խմբի 43 անդամները ներկայացնում են տնտեսության տարբեր ոլորտները և մասնավորապես՝ բանկային համակարգ, առևտուր, շինարարություն, անշարժ գույք, իրավաբանական ծառայություններ, ֆինանսական և կառավարչական խորհրդատվություն, ներդրումներ, արդյունաբերություն, սննդարդյունաբերություն և գյուղատնտեսություն, հանրային սնունդ, տեղեկատվական անվտանգություն, կապ, հեռահաղորդակցություն, առողջապահություն և դեղագործություն, էներգետիկա, զբոսաշրջություն, հյուրանոցային բիզնես, մշակութային զարգացում: Այցի շրջանակներում նախատեսվում է քննարել հայ-ռուսական երկկողմ ներդրումային և տնտեսական համագործակցության հնարավորությունները, երկու երկրների գործարար շրջանակների, ինչպես նաև փորձագիտական հանրության փոխգործակցության հնարավորությունները, համատեղ ծրագրերը՝ ներդրումային միջավայրի բարելավման և ավելորդ վարչական խոչընդոտների վերացման վերաբերյալ:
Մարտի 24-ի Ռազմավարական Համաժողովը անդրադարձ է կատարում Հայաստանի՝ ներդրումների համար գրավիչ մի քանի ոլորտներին, մասնավորապես էներգետիկա, գյուղատնտեսություն, դեղագործություն, տեղեկատվական տեխնոլոգիաներ, ինչպես նաև ներկայացնում է Հայաստանում գործարարությամբ զբաղվելու հնարավորությունները և առավելությունները:

В Армении находятся представители Агентства стратегических инициатив Российской Федерации
По приглашению Центра стратегических инициатив Правительства Республики Армения с 23 по 25 марта 2017 года в Ереване проходит визит совместной делегации Агентства стратегических инициатив Российской Федерации (АСИ) и Клуба лидеров по продвижению инициатив бизнеса. Об этом «Арменпресс» сообщили в пресс-службе Центра стратегических инициатив Правительства Республики Армения.
в 43 члена группы представляют разные отраслевые направления: в частности, банковский сектор, торговля, строительство, недвижимость, юридические услуги, консалтинг в сферах финансов и управления, инвестиции, промышленность, пищевая промышленность и сельскохозяйственное производство, общественное питание, информационная безопасность, связь, телекоммуникации, здравоохранение и фармацевтика, энергетика, туризм, гостиничный бизнес, культурное развитие. В рамках визита планируется обсудить перспективы двустороннего инвестиционно- экономического сотрудничества России и Армении, взаимодействие деловых кругов и экспертных сообществ обеих стран, совместные проекты Агентства и Центра стратегических инициатив по улучшению инвестиционного климата и устранению избыточных административных барьеров. Стратегическая Сессия, проводимая 24 марта, затрагивает наиболее благоприятные с точки зрения инвестиций отрасли в Армении: в частности, энергетика, сельское хозяйство, фармацевтика, информационные технологии. Представляются также возможности и преимущества ведения бизнеса в Армении.