Ադրբեջանը կփակի Շվեդիայում, Նորվեգիայում և Ֆինլանդիայում իր դեսպանությունը
ԵՐԵՎԱՆ, 10 ՆՈՅԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Ադրբեջանը փակելու է Ստոկհոլմում գործող իր դեսպանատունը, որի գործունեությունը ներառում է երեք երկիր՝ Շվեդիան, Նորվեգիան և Ֆինլանդիան: Ինչպես հաղորդում է «Արմենպրես»-ը, այս մասին հայտնում է ադրբեջանական Haqqin.az-ը՝ հղում անելով Ադրբեջանի արտաքին գործերի նախարարության իր անանուն աղբյուրին:
Նախօրեին հայտնի էր դարձել, որ Նորվեգիան փակում է Բաքվում իր դեսպանությունը, փոխարենը 2019 թվականին բացելում է նոր դեսպանություն Վրաստանում՝ Թբիլիսիում: Նորվեգիայի արտաքին գործերի նախարար Ինե Էրիքսեն Սյորեյդեն հայտնել էր, որ իրենք նման քայլի են գնում՝ հաշվի առնելով Նորվեգիայի շահերն ու հետաքրքրությունները Հարավային Կովկասում:
Շվեդիայում, Նորվեգիայում և Ֆինլանդիայում Ադրբեջանի դեսպանությունը փակելը թերևս պաշտոնական Բաքվի պատասխանն է Նորվեգիայի այս որոշմանը:

Azerbaijan to close its Embassy in Sweden, Norway and Finland
YEREVAN, NOVEMBER 10, ARMENPRESS. Azerbaijan will close its Embassy in Stockholm, the activities of which cover three countries – Sweden, Norway and Finland, Haqqin.az reports citing a source of the Azerbaijani foreign ministry.
Earlier Minister of Foreign Affairs of Norway Ine Eriksen Søreide said Oslo will close its Embassy in Baku and will open a new one in Tbilisi, Georgia. The minister said Norway makes such a decision taking into account its interests in the South Caucasus.
Closing its Embassy in Sweden, Norway and Finland is perhaps official Baku’s response to Norway’s such decision.