Բռնցքամարտիկ Գոռ Երիցյանը պրոֆեսիոնալ ռինգում 10-րդ մենամարտը հեշտ է համարում
ԵՐԵՎԱՆ, 11 ՓԵՏՐՎԱՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Բռնցքամարտի Հայաստանի հավաքականի անդամ Գոռ Երիցյանը հեշտ է համարում պրոֆեսիոնալ ռինգում տոնած 10-րդն հաղթանակը:
«Մենամարտին շատ լավ էինք նախապատրաստվել: Նախատեսված էր 8 ռաունդ մենամարտել, բայց հարվածը ճիշտ ժամանակին հասավ իր նպատակին և ավարտվեց մենամարտը 1 րոպեում: Մտածում էի, որ կարող եմ շուտ մենամարտը եզրափակել, բայց ոչ այսքան արագ: Նույնիսկ ձեռքիս վրա զգացի, որ հարվածը շատ ուժեղ էր»,-«Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ` լրագրողների հետ հանդիպման ժամանակ ասաց Երիցյանը:
Խոսելով մրցակցի մասին` բռնցքամարտիկը ընդգծեց, որ հակառակորդին լավ ծանոթ չէր, քանի որ համացանցում նրա մենամարտից տեսագրություններ չկան: «Միտք կար, որ հակառակորդս մեքսիկա-արգենտինական բռնցքամարտ կարող էր վարել, այդ իսկ պատճառով ես էլ փորձում էի ուժային մենամարտ անցկացնել»,-ասաց նա:
Պրոֆեսիոնալ բռնցքամարտիկ, WBO վարկածով աշխարհի երիտասարդների չեմպիոն Գոռ Երիցյանը փետրվարի 9-ին տոնեց 10-րդ անընդմեջ հաղթանակը: Սոչիում ընթացող պրոֆեիսոնալ բռնցքամարտի երեկոյի ընթացքում Հայաստանը ներկայացնող բռնցքամարտիկն արդեն առաջին ռաունդում հաղթանակի հասավ արգենտինացի Մաքսիմիլանո Լեոնել Սքալզոնեի հետ:

Боксер Гор Ерицян считает 10-й бой на профессиональном ринге легким
ЕРЕВАН, 11 ФЕВРАЛЯ, АРМЕНПРЕСС. Член сборной Армении по боксу Гор Ерицян считает 10-ю победу на профессиональном ринге легкой.
«Мы были очень хорошо подготовлены к бою. Планировалось провести 8 раундов, но удар в нужное время достиг своей цели, и бой закончился через 1 минуту. Я думал, что скоро смогу закончить бой, но не так быстро. Даже на своей руке я почувствовал, что удар был очень сильным», - сказал Ерицян в беседе с журналистами.
Как сообщает «Арменпресс», говоря о своем противнике, боксер подчеркнул, что он не очень хорошо его знал, потому что в онлайн-сети не было его видео. «Было мнение, что мой противник мог вести мексиканско-аргентинской бокс, поэтому я пытался провести силовой бой», - сказал он.
Профессиональный боксер, чемпион мира по версии WBO Гор Ерицян 9 февраля отпраздновал свою 10-ю победу подряд. Армянский боксер, представляющий Армению на чемпионате по профессиональному боксу в Сочи, уже выиграл первый раунд с аргентинцем Максимилиано Леонелли Скалзоном.