რუსეთისა და თურქეთის საგარეო საქმეთა მინისტრებმა ახლო აღმოსავლეთში არსებული ვითარება განიხილეს
ერევანი, 1 მარტი, არმენპრესი. რუსეთის საგარეო საქმეთა მინისტრმა სერგეი ლავროვმა და მისმა თურქ კოლეგამ ჰაქან ფიდანმა 1 მარტს ანტალიის დიპლომატიური კონფერენციის ფარგლებში განიხილეს ვითარება ახლო აღმოსავლეთში, ჩრდილოეთ აფრიკასა და შავი ზღვის რეგიონში. „არმენპრესის“ცნობით, ამის შესახებ ინფორმაციას რუსეთის საგარეო საქმეთა სამინისტროს პრესსამსახური ავრცელებს.
„თურქეთის რესპუბლიკის საგარეო საქმეთა მინისტრთან ჰაქან ფიდანთან საუბრისას განიხილეს საერთაშორისო დღის წესრიგის ძირითადი თემები, მათ შორის ვითარება ახლო აღმოსავლეთში, ჩრდილოეთ აფრიკასა და შავი ზღვის რეგიონში“, - ნათქვამია უწყების მიერ გავრცელებულ ინფორმაციაში.
მინისტრებმა ასევე განიხილეს რუსეთ-თურქეთის პოლიტიკური დიალოგისა და სავაჭრო-ეკონომიკური თანამშრომლობის საკითხები.

Russia, Turkey foreign ministers discuss the situation in the Middle East
YEREVAN, MARCH 1, ARMENPRESS. On March 1, Foreign Minister Sergey Lavrov, who is currently on a working visit to Antalya, Türkiye, at the invitation of Foreign Minister of the Republic of Türkiye Hakan Fidan, is taking part in a special session of the Antalya Diplomacy Forum. Lavrov also held a number of bilateral meetings, the Russian foreign ministry said in a statement.
"During the meeting with Foreign Minister of the Republic of Türkiye Hakan Fidan, the discussion focused on key aspects of the international agenda, including the situation in the Middle East, North Africa and the Black Sea region.
The ministers coordinated their positions on current issues related to political dialogue and trade and economic cooperation between Russia and Türkiye,'' reads the statement.