Մուրմանսկի ձկնորսական նավահանգստի «Պրինցեսսա Արկտիկի» նավում հրդեհ է բռնկվել
ԵՐԵՎԱՆ, 4 ՀՈՒՆՎԱՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Մուրմանսկի ձկնորսական նավահանգստում գտնվող «Պրինցեսսա Արկտիկի» նավում հրդեհ է բռնկվել: Ինչպես տեղեկացնում է «Արմենպրես»-ը՝ վկայակոչելով «ՌԻԱ Նովոստի»-ին, այս մասին հայտնել են տարածաշրջանի ԱԻՆ գլխավոր վարչությունից:
«Հունվարի 4-ին, ժամը 14.25-ին տեղեկություն է ստացվել, որ ձկնորսական նավահանգստի 22-րդ նավամատույցում գտնվող «Պրինցեսսա Արկտիկի» նավի նավամբարում հրդեհ է բռնկվել», - ասված է հաղորդագրության մեջ:
Գերատեսչությունում նշել են, որ նավի վրա ընդամենը յոթ մարդ է եղել, վեցը տարհանվել են, մեկ մարդու փրկել են: Հրշեջ-փրկարարական ստորաբաժանումների աշխատանքը շարունակվում է:

В мурманском рыбном порту загорелось судно
Возгорание произошло в среду днем на судне "Принцесса Арктики" в мурманском рыбном порту. Как передает Арменпресс со ссылкой на РИА новости, об этом сообщили в ГУ МЧС РФ по региону.
"Четвертого января в 14.25 поступило сообщение о возгорании в трюме судна "Принцесса Арктики", расположенном на 22-м причале рыбного порта", - говорится в сообщении.
Как отметили в ведомстве, всего на судне находились семь человек - шесть эвакуировались сами, одного человека спасли. Работа пожарно-спасательных подразделений продолжается.