«Փյունիկ»-ի ինքնաթիռը հարկադիր վայրէջք է կատարել Օսլոյում. «Արարատ- Արմենիա»-ի հետ խաղը հետաձգվել է
ԵՐԵՎԱՆ, 11 ՕԳՈՍՏՈՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Կոնֆերենցիաների լիգայի «Բուդյո-Գլիմտ»-«Փյունիկ» հանդիպումից հետո հայկական  ակումբի պատվիրակությունը տեղափոխող ինքնաթիռը շարժիչի խափանման պատճառով արտակարգ վայրէջք է կատարել Օսլոյի միջազգային օդանավակայանում, ինչի պատճառով Հայաստանի IDBank Պրեմիեր լիգայի 3-րդ տուրի օգոստոսի 14-ին կայանալիք «Արարատ-Արմենիա»-«Փյունիկ» հանդիպումը հետաձգվել է: «Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ՝ այս մասին «Փյունիկ»-ը տեղեկացրել է «Ֆեյսբուք»-ի իր էջում:
«Կոնֆերենցիաների լիգայի «Բուդյո-Գլիմտ»-«Փյունիկ» հանդիպումից հետո մեր ակումբի պատվիրակությունը տեղափոխող ինքնաթիռը շարժիչի խափանման պատճառով արտակարգ վայրէջք է կատարել Օսլոյի միջազգային օդանավակայանում, ու, հաշվի առնելով ստեղծված իրավիճակը, խնդրանքով դիմել է Հայաստանի ֆուտբոլի ֆեդերացիային հետաձգել խաղը, որը բավարարվել է»,- ասվում է հաղորդագրության մեջ:

Самолет "Пюника" совершил вынужденную посадку в Осло. Матч с «Арарат- Армения» перенесен
После матча Лиги конференций «Будё-Глимт» — «Пюник» самолет с делегацией армянского клуба совершил аварийную посадку в международном аэропорту Осло из-за отказа двигателя, в результате чего встреча 3-го тура между «Арарат-Арменией» и «Пюником»Премьер-лиги IDBank Армении, которая должна была состояться 14 августа, перенесена.
Как передает Арменпресс, об этомсообщает «Пюник» на своей странице в Facebook.
"После матча Лиги конференций между "Будё-Глимтом" и "Пюником" самолет с делегацией нашего клуба совершил аварийную посадку в международном аэропорту Осло из-за отказа двигателя и, учитывая ситуацию, обратился в Федерацию футбола Армении с просьбой перенести матч, которая былаудовлетворена", - говорится в сообщении.