Ավարտվել են Ջրառատի մանկապարտեզի շինարարական աշխատանքները
ԳՅՈՒՄՐԻ, 12 ՄԱՅԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Ավարտվել են Շիրակի մարզի Ախուրյան համայնքի Ջրառատ բնակավայրի մանկապարտեզի շինարարական աշխատանքները։ Ինչպես տեղեկացնում է «Արմենպրես»-ը, Ջրառատի մանկապարտեզը կառուցվել է ՀՀ տնտեսական և սոցիալական ենթակառուցվածքների զարգացմանն ուղղված սուբվենցիոն ծրագրով։
Մանկապարտեզի շինարարական աշխատանքները մեկնարկել էին 2021 թվականին։ Ջրառատի մանկապարտեզի կառուցման ծրագիրն իրականացվել է երկու փուլով։ Գումարի առաջին փուլի 60 տոկոսը և երկրորդ փուլի 70 տոկոսը հատկացրել է պետությունը, մնացած մասը՝ համայնքը։ Այս մասին «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին մարզպետի աշխատակազմի փաստաթղթաշրջանառության և հասարակայնության հետ կապերի վարչությունից՝ նշելով, որ երկու փուլից բաղկացած սուբվենցիոն այս ծրագրով իրականացվել են հողային և հիմքերի կառուցման, արտաքին պատերի շարվածքի՝ ջերմամեկուսացումով, կտուրի կառուցման, դռների ու պատուհանների տեղադրման, ներքին հարդարման աշխատանքներ։
Կառավարության որոշմամբ 119 մլն 409 հազար դրամ էր հատկացվել Շիրակի մարզպետի աշխատակազմին՝ Ախուրյան համայնքի Ջրառատ բնակավայրում մանկապարտեզի կառուցման սուբվենցիոն ծրագրի համաֆինանսավորման նպատակով:

Завершены строительные работы детского сада Джрарата
Как передает Арменпресс, детский сад Джрарата построен в рамках субвенционной программы, направленной на развитие экономической и социальной инфраструктуры РА.
Строительные работы детского сада начались в 2021 году. Проект строительства детского сада Джрарата реализовывался в два этапа. 60 процентов денег первого этапа и 70 процентов второго этапа были выделены государством, остальное - общиной.
Об этом сообщили в отделе документации и общественных связей аппарата губернатора, отметив, что в рамках этой двухэтапной программы субсидирования выполняются работы по строительству фундамента, облицовке наружных стен теплоизоляцией, установки кровли, дверей и окон, а также внутренним отделочным работам.
Решением правительства аппарату Ширакской области было выделено 119 миллионов 409 тысяч драмов с целью софинансирования строительства детского сада в поселке Джарарат общины Ахурян.