Վարչապետն աշխատանքային այցով մեկնել է Դանիայի Թագավորություն
ԵՐԵՎԱՆ, 13 ՄԱՅԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանն աշխատանքային այցով մեկնել է Դանիայի  Թագավորություն:
Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ՀՀ վարչապետի աշխատակազմից, վարչապետը մայիսի 14-ին կմասնակցի «Կոպենհագենի ժողովրդավարության գագաթնաժողովին»: Գագաթնաժողովի շրջանակում Նիկոլ Փաշինյանը կմասնակցի  «Առաջնագծից․ Հայաստանի ժողովրդավարության պաշտպանությունը» (“From the frontline: Armenia’s defence of democracy”) թեմայով քննարկմանը:
Ըստ աղբյուրի՝ այցի շրջանակում նախատեսված են նաև հանդիպումներ Դանիայի Թագավորության վարչապետ տիկին Մետտե Ֆրեդերիկսենի,  Դանիայի խորհրդարանի՝ Ֆոլկետինգի խոսնակ Սյորեն Գադեի,  գագաթնաժողովի հիմնադիր և «Ռասմուսեն Գլոբալ» միջազգային քաղաքական խորհրդատվական կազմակերպության հիմնադիր Անդերս Ֆոգ Ռասմուսենի հետ:

Prime Minister Pashinyan heads to the Kingdom of Denmark
YEREVAN, MAY 13, ARMENPRESS. Armenian Prime Minister Nikol Pashinyan has departed for the Kingdom of Denmark on a working visit.
According to the PM's Office, Pashinyan will attend the Copenhagen Democracy Summit on May 14. During this event, he will participate in a discussion titled "From the Frontline: Armenia’s Defence of Democracy."
According to the source, as part of the visit, meetings are scheduled with Danish Prime Minister Mette Frederiksen, Parliament Speaker Soren Gade, and founder of the summit and founder of the international political consulting organization “Rasmussen Global” Anders Fogh Rasmussen.