Իսրայելի ՊԲ-ն հայտնել է իր զոհերի և վիրավորների թիվը Գազայում հակամարտության սրվելուց ի վեր
ԵՐԵՎԱՆ, 7 ԱՊՐԻԼԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Իսրայելի Պաշտպանության բանակը հայտնել է, որ Գազայի հատվածում հակամարտության սրվելուց  մինչև ապրիլի 4-ն ընկած ժամանակահատվածը  շուրջ 600 իսրայելցի զինվոր է զոհվել:
«Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ՝ այս մասին նշված է Իսրայելի Պաշտպանության բանակի պաշտոնական կայքէջում տարածված մամուլի հաղորդագրության մեջ։ Մանրամասնվել է, որ այդ թվում՝ 256 զինվորական է զոհվել Գազայում Իսրայելի ցամաքային գործողության մեկնարկից ի  վեր։
Պատերազմի սկզբից Իսրայելի ՊԲ վիրավորված անձնակազմի թիվն ընդհանուր առմամբ կազմել է 3188 մարդ, որից 1842-ը՝ թեթև, 849-ը՝ միջին ծանրության , իսկ 497-ը՝  ծանր:
Ավելի վաղ Գազայի առողջապահական գերատեսչությունն էլ հայտնել էր, որ իսրայեական հարվածների հետևանքով պաղեստինցի զհոերի թիվը գերազանցել է 32 հազարը, իսկ վիրավորներինը՝ 75 հազարը:
Պաեստինյան ՀԱՄԱՍ շարժումը 2023 թվականի հոկտեմբերի 7-ին հարձակվել էր Իսրայելի վրա, որի հետևանքով, ըստ իսրայելական իշխանությունների, 1200 մարդ էր զոհվել, շուրջ 250 մարդ՝ գերեվարվել։

АО Израиля объявила число погибших и раненых после эскалации конфликта в Газе
Армия обороны Израиля сообщила, что в период между эскалацией конфликта в секторе Газа и 4 апреля было убито около 600 израильских солдат.
Как передает Арменпресс, об этом говорится в сообщении, опубликованном на сайте Министерства обороны страны.
При этом уточняется, что количество военных, погибших с начала наземной операции Израиля в Газе, составило 256.
С начала войны число раненых личного состава МО Израиля составило 3188 человек, из них 1842 получили легкие ранения, 849 - средней степени тяжести и 497 - тяжелораненые.
Ранее Министерство здравоохранения Газы сообщило, что число погибших из-за ударов Армии обороны Израиля по территории сектора Газа превысило 33 тысячи, а  раненых - 75 тысяч.
Палестинское движение ХАМАС напало на Израиль 7 октября 2023 года, в результате чего, по данным израильских властей, было убито 1200 человек и около 250 человек взято в плен.