ՀՀ վարչապետը հանդիպել է դպրոցականների թիմային խճուղավազքի մրցաշարի մասնակիցներին
ԵՐԵՎԱՆ, 18 ՄԱՅԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ:  ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը Տավուշի մարզում՝ Դիլիջանի Պարզ լճի տարածքում հանդիպել է «ՀՀ վարչապետի գավաթ» դպրոցականների թիմային խճուղավազքի մրցաշարի մասնակիցներին:
«Արմենպրես»-ին ՀՀ վարչապետի աշխատակազմի տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի վարչությունից հայտնում են, որ հանդիպման ընթացքում վարչապետը մասնակիցների հետ քննարկել է մրցաշարի կազմակերպմանը, ձևաչափին, մարզերում անցկացված նախնական փուլերի արդյունքներին վերաբերող հարցեր:
Մրցաշարի մասնակիցները և նրանց մարզիչները շնորհակալություն են հայտնել վարչապետին նման նախաձեռնության համար և հավելել, որ նման մրցաշարերը մեծ հետաքրքրվածություն ունեն դպրոցականների շրջանում:
Նիկոլ Փաշինյանը բոլորին մաղթել է հաջողություններ և հորդորել շարունակել զբաղվել սպորտով, իսկ կառավարությունը կներդնի բոլոր ջանքերը, որպեսզի համայնքներում ստեղծվեն անհրաժեշտ պայմաններ:
Եզրափակիչ փուլին կմասնակցեն հանրապետության դպրոցների լավագույն թիմերը, որոնք հաղթող են ճանաչվել մարզային և համայնքային փուլերում: Մրցաշարին կմասնակցի 11 թիմ` յուրաքանչյուրի կազմում 7 աշակերտ (5 տղա, 2 աղջիկ), որոնք կհաղթահարեն 5000 մետր մրցատարածությունը:

Никол Пашинян встретился с участниками турнира по командному шоссейному бегу среди школьников
Премьер-министр Никол Пашинян на территории около озера Парз в Тавушской области провел встречу с участниками “Кубка премьер-министра Республики Армения” по командному шоссейному бегу среди школьников.
Как сообщили Арменпресс в Департаменте информации и по связям с общественностью аппарата премьер-министра Республики Армения,  в ходе встречи премьер-министр обсудил с участниками вопросы, связанные с организацией турнира, его форматом, результатами проведенных в областях предварительных этапов.
Участники турнира и их тренеры поблагодарили премьер-министра за такую инициативу и добавили, что подобные турниры вызывают большой интерес среди школьников.
Никол Пашинян пожелал всем успехов и призвал продолжать заниматься спортом, а правительство приложит все усилия для создания в общинах необходимых условий.
В финальном туре примут участие лучшие команды школ республики, победившие в областном и районном турах. В турнире примут участие 11 команд, в каждой из которых по 7 учеников (5 мальчиков, 2 девушки), которые преодолеют дистанцию в 5000 метров.